Wpis z mikrobloga

Fragment maila którego dostałem od księgowego. Koszty wzrosną dwukrotnie, ale przy obecnej komplikacji przepisów, chyba nie mam innego wyjścia. U was też tak wesoło od nowego roku?

W związku z ogromem zmian w przepisach podatkowych na rok 2017 (wykaz zmian w załączeniu) - jednak zmiany w podatku VAT tak naprawdę zostaną uchwalone do 31-12-2016 roku więc ich całokształt nie jest pewny - przesyłam skrótowo największe zmiany. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.

W roku 2017 zwiększeniu ulega odpowiedzialności pełnomocników (biur księgowych) za wykonywane czynności - choćby kara za niezłożenie deklaracji w formie elektroniczne - zagrożona do 40.000,00 pln, wprowadzenie współodpowiedzialności finansowej pełnomocnika (biura rachunkowego) za przestępstwa swoich klientów - przerzucenie na nich obowiązku zapłaty podatku VAT za wyłudzone podatki, wprowadzenie Jednolitego Pliku Kontrolnego w 2017 roku niektórych podmiotów, a w roku 2018 u wszystkich, powoduje obowiązek zwiększenia liczby zatrudnionych pracowników, modernizacji posiadanej infrastruktury teleinformatycznej, zapłaty wyższej składki OC, konieczność rejestracji pełnomocnictw w centralnej bazie pełnomocnictw w Warszawie.


#firma #ksiegowosc #podatki
  • 13
@mariusz1987: Do tej pory było 350 do 100 faktur.
Nowe stawki:
50 faktur - 550
100 faktur - 800
Będę stawał na uszach, żeby zmieścić się w 50.

Mógłbym rozliczać się sam, ale #dobrazmiana chce wprowadzić 25 lat za nierzetelność faktur, więc.. cytując klasyka:

Szkoda strzępić ryja.
@Wychwalany: Oczywiście że nie naginam, jednak jest to pierwsza firma, otwarta 7 miesięcy temu, moja wiedza z zakresu księgowości jest poziomie -1. Gdybym miał zacząć rozliczać się samm musiałbym poświęcić mnóstwo czasu na naukę tematu. Do tego błędy i pomyłki wydają się więcej niż pewne w pierwszych miesiącach samodzielnych rozliczeń.

Z drugiej strony dodatkowe 500 zł dla księgowego, to zwiększenie obrotów o jakieś 4000zł. Sam nie dam rady tego zrobić, a
@cudowny: Rozumiem, że zmiany będą, ale mam wrażenie że jest to troszkę robienie podkładki pod podwyżki. Nie ma sensu panikować (z punktu widzenia księgowości). Nie wywnioskowałem z Twojego wpisu czy robisz pełną księgowość czy też KPiR. Jeżeli pełną to nowe ceny są relatywnie normalne, jeżeli natomiast KPIR to są spore.
@cudowny: jak na pełna księgowość to te 350zł to bardzo mało. Generalnie normalne biura biorą minimum 500 miesięcznie i taki koszt realnie daje im możliwość zajęcia się Twoimi sprawami. Jeśli masz taki problem z kosztami to może zmień formę dg na jdg