Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zmianą urządzenia służącego do gotowania potraw, podgrzewającego dno naczynia kuchennego i pierwsze o czym pomyslałem to indukcja bo słyszy się od czasu do czasu o wybuchach gazu itp. Jednak podczas poszukiwań mnogość opcji mnie przytłoczyła. Odłożyłem temat aby się z nim przespać.

Dziś zobaczyłem przyjemną dla oka i ciekawą reklamę @SOLGAZ i moje pierwotne założenia dotyczące kryteriów poszukiwania legły w gruzach. Mam mentlik w głowie.

Czy jest tu jakiś doświadczony różowy lub niebieski pasek który jest w stanie wesprzeć mnie poradą?
#kiciochpyta #kuchnia #gotowanie #niewiemjaktootagowac #agd
  • 10
@Alver: Wcześniej miałem zwykły gaz, teraz jest indukcja, już bym nie wrócił do dawnych rozwiązań.
SOLGAZU nie używałem, więc się nie wypowiem.
Indukcja to szybkość gotowania, wygoda, szybkie sprzątanie. Są drobne mankamenty, ale ogólnie na duży plus.
@Alver:
Mankamenty:

- wymiana przynajmniej części garnków, patelni itp, na takie, co indukują. U mnie ponad połowa wyleciała, bo metal nie reagował na indukcję

- Przy maksymalnym grzaniu kuchenka mało przyjemne wydaje dźwięki, przynajmniej u mnie.

- Łatwiej niż na żywym ogniu zostawić coś na gazie nieświadomie.

- na ogniu/nagrzanej płycie możesz unieść nieco garnek/patelnię i dalej podgrzewanie zachodzi. Na indukcji każde oderwanie naczynia przerywa grzanie i po kilku sekundach wyłącza