Wpis z mikrobloga

@DannyMurillo: Korzystasz z reddita, bo ja tam przeglądam jedynie obrazki na głównej, jakieś koty i psy. I trochę nie mogę się odnaleźć porównując go do wykopu.

A i dzięki za wiarę i motywację :)

@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf: Może to głupie, ale ja niestety w podstawówce nic się nie nauczyłem praktycznie z angielskiego, niestety winę muszę zrzucić na nauczycielkę. W gimnazjum było o niebo lepiej, a teraz z nauczycielem jest to samo. Dlatego
@Peterov: obczaj sobie może stronke ororo.tv

Można tam seriale po angielsku oglądać z angielskimi napisami. Mi to bardzo pomogło kiedyś, bo rozumiałem czytany tekst ale miałem problemy z rozumieniem ze słuchu. Teraz już bez problemu bez napisów ogarniam.
Jest co prawda chyba jakiś limit, ale 1 odcinek dziennie mozna oglądać za free wiec optymalnie
no raczej dużo, przez mniej więcej pół roku oglądałem srednio odcinek dziennie. Czasami jak mnie serial wciągnął to nawet więcej XD Jak zacząłem oglądać czyli jakieś 3 lata temu to byłem gdzies na b1/b2. Teraz już jestem fluent z angielskim i nie mam problemu np z pójściem na anglojęzyczne szkolenie prowadzone przez amerykanina i zrozumieniem praktycznie wszystkiego. Oglądałem głównie Prison Breaka, dr Hausa i IT crowd. Początkowo musiałem sie skupiać na napisach