Wpis z mikrobloga

Jak to jest z podatkami sprzedając apki w google play?
Studiuję sobie spokojnie, dziennie dojazdowo więc ciężko podjąć mi się stałej pracy, programuję. Wystawiłbym kilka rzeczy na market żeby jakieś tam grosze leciały ale co jeśli zarobię te kilkaset zł łącznie? Widzę, że Google odciąga te 23%, ale jak z dochodowym?

Opłacone konto developera google play mam, adsense też. Do tej pory wyciągnąłem kilka tysi z youtube i przypału nie widać bo było to mocno rozciągnięte w czasie. Jak to jest z Play?

#programowanie #java #android #gamedev #pytanie
  • 12
@JBFC: @JBFC: Jeśli nic się nie zmieniło, to: z Apple Store chyba podpisujesz jakąś umowę i wtedy wystarczy odprowadzania dochodowego, w Google Play to na Tobie spoczywa księgowanie sprzedaży każdej sztuki.

Inaczej sytuacja wygląda przy sprzedaży aplikacji przez Google Play, który w rzeczywistości jest jedynie pośrednikiem między twórcą a nabywcą programu. Współpraca z tą firmą wymaga od programisty sporego zaangażowania (sam musi rozliczyć sprzedaż pod kątem księgowym i podatkowym), w
@BazaltowyTubylec: ok, ale czytam że:
Sprzedaż bezpośrednia i agencyjna oraz sprzedaż aplikacji. Zakupu Treści (do których zaliczają się aplikacje (...)) można dokonać w Google Play na następujące sposoby:
(...)
© w przypadku aplikacji na system Android – od Dostawcy aplikacji („Sprzedaż aplikacji”).
Przy każdorazowym zakupie Treści Użytkownik zawiera osobną umowę sprzedaży:
(...)
(f) z Dostawcą kupionej Treści (w przypadku Sprzedaży aplikacji).

W tym wypadku rozliczam się tylko z Google za wpływy
@fenix7557: o to mi chodziło, wolnej od podatku z samego marketu raczej nie przekroczę, przynajmniej podczas studiów tymi prostymi apkami. Więc wtedy o podatek też nie trzeba się martwić? Oczywiście zakładając że w międzyczasie nie dorobię na boku
@JBFC: Ja się nie znam na podatkach ale z obserwacji wiem, że free apka + same reklamy i można zarobić bardzo bardzo dużo i tylko ta kwota wolna od podatku w skali roku, tyle