Wpis z mikrobloga

Mirasy, rozowa ma hajsy z dofinansowania z PUP, te srodki nie moga byc rozliczone z jak kupi je z posrednictwem(Paypal, Payu).
Oprogramowanie, ktore chce kupic jest albo przez polskiego posrednika(drozsze) albo u producenta amerykanskiego(tansza) gdzie placę u nich przez FastSpring np kartą. Tylko nie wiem czy to przejdzie. W ogóle nie ma innej opcji nabycia tego i jak to najlepiej zrobić, żeby się nie strzępili potem??
#firma #wlasnafirma #dzialalnoscgospodarcza #przedsiebiorczosc
  • 3
  • Odpowiedz
@elomakrelo: Po pierwsze to w ogóle upewnijcie się czy w waszym PUP środki mogą być wydane poza EU, a w niektórych w ogóle poza PL? A po drugie czy firma amerykańska w ogóle wystawi fakturę/rachunek który można zaksięgować? A po trzecie czy z formalnego punktu widzenia płatność przez takich pośredników różni się czymś od płatności kartą (chyba że jest jakiś wewnętrzny regulamin PUPu)?
  • Odpowiedz
  • 0
@ppawel Pytałem, wystawią fakturę, moze rozliczyc fakturę zza granicy, ale przetlumaczoną i przeliczoną na PLN
Mam taki zapis w regulaminie:
W ramach przyznanych środków nie zostaną rozliczone zakupy, za które płatność dokonywana jest przez pośrednika tj. płatność za pobraniem, PayU, Paypal, itp
  • Odpowiedz
@elomakrelo: zaoszczędzisz sobie mnóstwo nerwów kupując od polskiego pośrednika z fvat, serio. Import towaru zza granicy nie będzie taki prosty+rozliczenie kosztów przewalutowania na 100% nie będzie z dotacji. Ew. poszukaj produktu w innym kraju UE.
  • Odpowiedz