Wpis z mikrobloga

Zaczynam zabawe z #linux, da rade postawic go na pendrive, tak aby po podlaczeniu do dowolnego komputera mial wszystkie zainstalowane wczesniej programy i trzymal pliki, tapete itp.? Stawialem ubuntu za pomoca linux live i universal usb installer, przydzielajac za kazdym razem maksymalna ilosc miejsca (4050mb), ale nic to nie dalo. Macie jakies rady/pomysly? (pendrive 16gb jesli ma to znaczenie)

Jeszcze jedno, jesli postawie go na 2 dysku (wew.), to domyslnie bd odpalal sie win10? Na takim stanie mi zalezy, odkad wsadzilem do lapka ssd czas wlaczania jest genialny ;) Linuxa bede odpalal tylko do nauki, takze manualne uruchomienie z BIOS mi odpowiada

#informatyka #komputery
  • 7
@poloq: Pamiętaj, że instalacja na penie dupy nie urywa, jak ma działać na każdym kompie, a więc na USB 2.0 - to szybkością działania nie zachwyci, ale oczywiście używać się da. ja mam przy kluczach pena 8GB, średni odczyt to ok 15-20mb/s HDD to średnio 90-150mb/s ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzieki za odpowiedzi, przetestuje te programy i wirtualne maszyny ;)
A jesli chodzi o drugie pytanie? Instalacja linuxa na 2 dysku w pc? Mam jakis malutki ssd i zastanawiam sie czy na nim nie postawic ubuntu, ale chcialbym za kazdym razem go odpalac z boot menu, a nie przez wybor na starcie systemu
Taka instalacja moze miec jakies konsekwencje?