Wpis z mikrobloga

Panowie i panie, podciągnięcia. Ćwiczę na razie na jakimś placu zabaw 3x w tygodniu poprzez opuszczanie się nachwytem (pierwszy tydzień i efekty mizerne ;p). prócz tego pompki i spięcia brzucha (to już ponad półtorej miesiąca, w pompkach do 50 w serii dobiłem). Od dzisiaj też bieganie do tego dorzucam Tabatą.

Dopiero zaczynam przygodę z kalisteniką i ćwiczeniami w sumie, więc nie wiem, co do czego zbytnio ;p. Na siłowni byłem kilka razy w życiu, bo żelastwo mnie zwyczajnie nie kręci.

I pytanie. Znacie jakiś zestaw ćwiczeń, bym w ogóle mógł zacząć się podciągać z użyciem drążka? Najlepiej w podobnym trybie, jak teraz robię, czyli te 3x/tydzień, bo już po pierwszym tygodniu na zakwasy umierałem, a pracuję fizycznie, co daje w kość ;p.

#streetworkout #kalistenika
  • 13
@Lux_Aeterna: Proponuje na dobry początek 1 dzień pompki a drugi dzień podciąganie (opuszczanie) od pon. do pt. Jak ja zaczynałem to po dwóch tygodniach jedno pociągniecie zaliczyłem na czysto.
@Lux_Aeterna to dzieło kogoś z Mirków. Nie wiem czy nie @Polska5Ever. Ja wołam z dupy to wybacz Cumplu.

Jak się podciągać- poradnik dla początkujących.

Jeśli wiesz na czym polegają takie metody jak drabina siły i smarowanie gwintów to w tym wpisie raczej nie znajdziesz nic nowego i odkrywczego. 
Jeśli natomiast potrzebujesz szybkiej progresji to zapraszam do lektury. Oczywiście nie są to jakieś cudowne metody które sprawią, że od 0 do 12
@Lux_Aeterna: ja na poczatku robilem tak ze wykonywalem jakies w miare latwe rutyny (takie dla poczatkujacego). Jak zaczynasz to nie ma sensu od razu drążek katować (chyba ze chcesz to prosze bardzo :P). Na moje początkowe rutyny skladaly sie: serie aerobow na brzuch (konkretnie P4P na YT, sa tam rozne poziomy ABS workout), pompki na klatke i ogolnie gorne partie (rowniez P4P, chest workout), potem pare seryjek na biceps hantlem (no
@Lux_Aeterna: Wybacz Mireczku, ale wątpię że po półtorej miesiąca doszedłeś do 50 pompek w serii, chyba że robisz je niepoprawnie technicznie. Pamiętaj, że to nie jest wyścig i tu chodzi o jak najlepszą i jak najdokładniejszą technikę żeby mieć lepszy progres i się nie uszkodzić. Porób sobie pompki jak na tym filmiku, z łokciami jak najbliżej ciała, nie za szybko i nie za wolno, lecz dokładnie i jak najniżej schodząc, a
miroku - @Lux_Aeterna: Wybacz Mireczku, ale wątpię że po półtorej miesiąca doszedłeś ...
@Lux_Aeterna a co do efektów. Ja zaczynając od 6 podciągnięć po 12 tygodniach dałem radę zrobić 18. Pompki z 20 do 60 w minutę. Więc wszystko przyjdzie z czasem. Tylko trzeba robić swoje. I mieć na uwadze, że robisz to dla siebie.
@miroku: Na szerokim rozstawie rąk, nieco szerzej niż barki. Zaczynałem od 15 w serii (po której byłem wykończony), aż w końcu dobiłem w teście do 50., ale fakt, najpoprawniejsze technicznie one nie były, więc nieco zjechałem z ilości, teraz zabrałem się za ten program Victora Severina.

Licząc od poziomu 70% z 40. powtórzeń w teście, czyli dzień 1. / Tydzień 5. I powoli dalej. Co do poprawności słyszałem o tricku