Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzisiaj oddajemy Wam do użytku nowy projekt, jakim jest HIDPilot. Dzięki temu urządzeniu, możecie bez problemu sterować funkcjami multimedialnymi swojego komputera, a nawet urządzenia z system Android. Po więcej informacji zapraszam pod ten link :)

http://feriar-lab.pl/hidpilot

#elektronika #arduino #majsterkowanie #programowanie #diy #feriarlab
feriar - Cześć Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzisiaj oddajemy Wam do użytku nowy projekt, jakim ...

źródło: comment_wf9jotSgZmqXFfqJuqOCSIFXDgvmXKd1.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@feriar:
No skoro musi być, to -- jaka?
Każdy system ma jakąś niszę.

Chyba, że to akcja typu "pierdyliardpierwsza appka-latarka na Androida"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Polinik: Ja tu widzę jeden plus - możliwość pobawienia się arduino.
Poza tym? Minusy:
1. cena - kilkanaście złotych kontra 0zł (telefon z androidem ma już większość ludzi)
2. budowa - trzeba poświęcić na to czas
3. małe możliwości (względem sterowania za pomocą telefonu z androidem)
4. konieczność konfigurowania urządzenia pod konkretnego pilota (przyznaję - nie czytałem, więc nie wiem jak to jest zrobione).
5. Bardzo ograniczony zasięg (IR)

@feriar:
  • Odpowiedz
@Polinik: Moim zdaniem dokładnie tak :) Fajna zabawka do nauczenia się czegoś nowego na ciekawym przykładzie. Fakt, że można prościej i taniej. Ale zdobytej wiedzy nikt nie odbierze. Poza sklerozą.
  • Odpowiedz
Dzisiaj oddajemy Wam do użytku nowy projekt, jakim jest HIDPilot.


@husky83:
Bo to mnie zmyliło, ja myślałem, że to jakiś nowatorski start-up, który zrewolucjonizuje sposób, w jaki korzystamy z TV i komputera. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Polinik: @husky83: nieprawdę prawicie, to jest naprawde fajny projekt który ma potencjał na bycie używanym codziennie, porównywanie do telefonu jest nietrafione, telefon musicie połączyć z PC, odpalić appke - za każdym razem. Tu łapiecie pilot z biurka i przełączacie muzyke, albo skryptem AHK wywołanym klawiszem f13 odpalanie Kodi i przelaczacie źródło na zewnętrzny monitor - tv ;)
Mozna? Mozna i to jeszcze jak.
@feriar:
  • Odpowiedz
@Atariauke:
Ja prawię nieprawdę?
Jedyna moja wypowiedź, którą można klasyfikować jako falsyfikowalną tezę to:

Każdy system ma jakąś niszę.


Reszta to tylko opinie, które nie podlegają ocenie prawda-nieprawda. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Polinik: nisze? To nie jest sprzedawane za 500zl "magiczne pudło DIY" tylko no Em arduino za 20zl z Ali, odbiornik za $0.5 i pilot z odzysku... Jak nie potrzebujesz to nie musisz budować ani używać ale uwierz - ułatwia to troche rzeczy ;)
  • Odpowiedz
@Atariauke: No niszę. Jak wychodzę z jakimś produktem to muszę być w czymś konkurencyjny, mieć w czymś przewagę nad innymi rozwiązaniami. A w tym przypadku nie widzę żadnej przewagi ani nikt mi żadnej takiej, która by mnie przekonała nie wskazał.
  • Odpowiedz