Wpis z mikrobloga

@adiqq: korzystam z #wfirma, szeroki zakres możliwości, dobrze zaprojektowany system, jak zaczynałem to było 14 dni na darmowe testy. Wdrożyli już moduł jpk, dla małych przedsiębiorców obowiązek będzie chyba dopiero od początku 2018
@seelk: korzystasz z biura czy jedynie księgowości? głównie chodzi mi o to żeby biuro brało na siebie odpowiedzialność za prowadzenie KPiR, przygotowywało roczne zeznania, składało wnioski VAT itp.

Niestety na ten moment jedyną alternatywą jaką widzę jest inFakt, ale pakiet kosztuje 3 stówy netto.
@adiqq: jedynie księgowość, ale w ramach tego masz możliwość zadawania pytań ekspertom, z reguły w ciągu kilku godzin jest odpowiedź. Za tą cenę szukałbym już normalnego biura. Z tego co wiem większość biur odbiera faktury od klientów, więc odchodzą Ci dojazdy.

Zdecydowałem się głównie na wfirme dlatego bo mieli najkorzystniejszą ofertę cenową.
głównie chodzi mi o to żeby biuro brało na siebie odpowiedzialność za prowadzenie KPiR, przygotowywało roczne zeznania, składało wnioski VAT itp.


@adiqq: Zapraszamy więc do naszego biura rachunkowego :) Co do apki, to pracujemy nad zupełnie nową wersją, ale fakt faktem jeszcze chwilę trzeba będzie na nią poczekać.
OK, działalność mam od 2009 roku. Dotychczas prowadziłem sobie wszystko sam w exelu itd. Ale JKP wprowadziło dodatkowe obstrzenia i postanowiłem w końcu znaleźć kompleksowy, dobry i online system do fakturowania, kpir i vat. Serio poświęciłem sporo czasu na przeszukiwanie sieci. W końcu padło na inFakt mam go od stycznia i jak narazie jest mile zaskoczony. Co mi się podoba najbardziej:
1) przejrzystość i logika -w jeden dzień opanowałem wszystko bez trudu,
Trafiłam na wątek przez Google w poszukiwaniu odpowiedzi na to samo pytanie więc widocznie popularny dylemat. Ja korzystam z InFakt i szukałam lepszej alternatywy, albo w ogóle odpowiedzi na pytanie czy taka jest. Takie mam szczęście, że ciągle trafiam na jakieś nietypowe sytuacje, ale jakoś wszystko udaje się w programie ogarnąć. Księgowe na czacie dostępne cały dzień, jak nie odpowiedzą w ciągu kilku sekund/minut to po kilku godzinach jest odpowiedź mailowa, to
Ostatecznie, dla siebie wybrałem InFakt:

- genialny, bo przejrzysty i intuicyjny interfejs zarówno dla wersji mobilnej jak i webowej
- możliwość integracji z rachunkiem via Banqware (podgląd i prognoza salda, automatyczne odhaczanie faktur)
- mnogość opcji personalizacji księgowania (od wyglądu faktur po formaty, automatyzacje płatności, harmonogramy)
- skanowanie faktur kosztowych telefonem (genialna i wygodna sprawa - jedno zdjęcie i resztą zajmuje się księgowy)
- możliwość podpięcia klientowi linków do płatności faktur,
cebula12klocuch13 - Ostatecznie, dla siebie wybrałem InFakt:

- genialny, bo przejr...

źródło: comment_1665580855xkpbNBWZEhs1znAC9nS0KU.jpg

Pobierz