Wpis z mikrobloga

Mircy w nawiązaniu do tego wpisu #chwalesie nową ramą którą nabyłem drogą kupna od Bernarda.
Romet Super na rurach Reynolds 531, widelec Orłowski. Teraz czeka na nowy lakier. Już po przyłożeniu kół widać różnicę w porównaniu z obecnym rowerem. Dzięki tym którzy mi doradzili zmianę ramy ;) #rower #ostrekolo #romet
(dodaję wpis drugi raz, bo wcześniej nie dałem tagów i nie mogłem już edytować)
RSjabber - Mircy w nawiązaniu do tego wpisu #chwalesie nową ramą którą nabyłem drogą ...

źródło: comment_BKzHgIru6tSSup0Tdjae05tpdp03bzfc.jpg

Pobierz
  • 7
@DerMirker: z jednej strony racja, fajnie byłoby mieć w oryginale, z drugiej wystarczy, że posiadacz wie.
@RSjabber: fajny set, w jakiej kwocie się udało kupić? Mógłbyś spróbować się dowiedzieć jaki był ori kolor, ogarnąć naklejki, przywrócić go do życia, myślałes o tym?
@system_shock: Kupiony za jedyne 320 zł :D Z jednej strony faktycznie fajnie by było ogarnąć oryginalne malowanie, ale to nie łatwa rzecz, bo z tego co wiem romety były malowane lakierami z palety fiata/dupont, trudno teraz coś dopasować z RAL. Jeszcze szczątkowe informacje są na temat historii tych rowerów w ogóle, ale dopytam sie sprzedacy, może coś wie, jak wyglądał oryginalnie.
Choć z drugiej strony znalazłem takie coś. Jeśli wierzyć
@RSjabber Bardzo fajna rama, Lakierowanie na oryginalny kolor i oklejanie miało by sens, jakbyś planował zbudować na tej ramie szose na oryginalnych podzespolach.
Z tego co pamiętam, to robisz tylko przekładkę i będzie to dosc budzetowy "singiel" z torpedo.
Pewnie będziesz go czasami zostawiał na mieście, więc brak świecącego lakieru i napisu SUPER jest tu atutem.
Nie zapomnij wrzucić zdjęcia jak już go złozysz.
@zasadniczo: nie gadaj, jakby zarzucił np. setem NJS to byłby kozak. Świetnie się prezentują takie rowery.
@RSjabber: zainteresuj się tematem, choć jeśli chcesz go zostawiać od czasu do czasu na zewnątrz to chyba nie ma sensu, jak kolega wyżej mówi. Jakie graty planujesz?
@system_shock na razie koncepcja jest taka żeby był nowy lakier. Przyjdzie korba i stery campy, obręcze rigida na niskim stożku, chociaż docelowo chciałbym mavic. Piasta przód No name a z tyłu klasycznie velosteel(ale myślę też nad sturmey archer) na razie mam mostek i kierownicę pure fix, ale chcę kupić jakiegoś Włocha.