Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jesteśmy małżeństwem od 6 lat. Pomimo starań, jeszcze bez dzieciaków.Mimo tego, iż wiem, że to osoba, z którą chcę spędzić resztę życia to są momenty w których patrzę na singli z lekką zazdrością. Mam hobby, które z natury zakłada, że zostawiam wszystkich i wszystko z dala od siebie na te pare godzin średnio raz na tydzień. Kiedy słyszę "Znowu wychodzisz beze mnie" już wiem, że nawet jeżeli wyjdę to cały ten czas, który ma mi dać odprężenie i wyciszenie będzie #!$%@? bo z tyłu głowy będę myślał o tych słowach. Jestem pewny, że powodem wyrzutów jest brak pasji drugiej osoby, takiej której oddawałaby się w wolnym czasie. Kumple, którzy nie są w stałych związkach lub po rozwodzie nie mają dylematu skoczyć i porobić coś co lubię czy zostać i grzać domowy #!$%@?łek patrząc się w te same ściany codziennie, wybuchając od środka, że ktoś wpływa na to że rezygnujesz ze swoich przyjemności na rzecz egoizmu tego kogoś bo chyba inaczej tego nazwać się nie da - ja nie robię nic ciekawego to jakim prawem ty możesz to robić? Jest wyjście z takiej sytuacji? Znalezienie hobby tej osobie? Poddanie się bez walki i skazanie na szarość każdego dnia? Odpowiedzi z poradami rozwodowymi uznam za odpowiedzi gimbów..

#zwiazki #rozowepaski #logikarozowychpaskow #niebieskiepaski #malzenstwo #feels

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 24
Znalezienie hobby tej osobie?


@AnonimoweMirkoWyznania: spróbuj. Niemniej warto mieć też coś, co będziecie robić z przyjemnością wspólnie. No i jedno, co na pewno warto, to porozmawiać o tym z żoną, żeby sama się zastanowiła nad problemem.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ciesz się, że masz wyprane, posprzątane i ugotowane :D

A tak na serio, to może spróbuj rozwijać jej hobby i się w to zaangażować. Jeszcze lepiej takie, które tobie się spodoba. Ewentualnie może jakieś wynagrodzenie typu kino, teatr, kolacja?
@Madzialena
@PrinsFrans
@matra

Juz wiedze jak z nim jedzie na ryby :)
A tak poważnie, facet ma hobby i bardzo dobrze.Zwiazek nie oznacza przebywania z sobą 24 godziny na dobę. Bardziej z jej zachowania wnioskuje troche zazdrościć ze on ma hobby a ona prawdopodobnie nie.
@AnonimoweMirkoWyznania

Jak bardzo wam w zwiazku przeszkadza to ze nie macie dzieci? I jak to rzutuje na wsylz związek?
@spokojnie_to_ja: 24h razem na dobę non stop prowadzi tylko do nudy, ale jak się chce mieć zarówno kobietę jak i czasochłonne hobby to trzeba wszystko dobrze zbalansować. To chyba normalne, że jedno zaczyna się czuć gorzej gdy drugie nie poświęca mu wystarczająco czasu. Kobiety są mocno atencyjne pod względem uczuciowym (ofc tylko te ciągle zakochane, jak znikasz dłuższy czas a baba ma #!$%@? to raczej zły znak, bo pewnie ma bolca
@AnonimoweMirkoWyznania: to ona nie ma znajomych? Czy w domu zawsze jest cos do roboty. Może jest tak, że sam tworzysz te szare dni, nigdzie nie wychodzicie razem, nic nie proponujesz, chociaż spacer kino. Potem sie dziwisz, że ona ma pretensje, bo jej być może nie poświęcasz czasu, a siedzenie razem w domu to nie jest to samo. Idziecie na spacer, rower. Rozumiem jeśli ona nic nie chce, tylko siedzieć w domu.
@AnonimoweMirkoWyznania:

Chora sytuacja. No i to szukanie hobby, jak kupowanie dziecku sweterka przez matke. Nawet jak juz cos dla niej znajdziesz to nic sie nie zmieni, bo to bedzie two wybor, nie jej. Ale jesli jakims cudem zlapie bakcyla to za jakis czas dostaniesz w twarz tekstem "czemu znow sie czepiasz, ze wychodze bez ciebie? przeciez to moje hobby i chce pobyc sama".
Tak to juz jest z bezbarwnymi osobami.
@AnonimoweMirkoWyznania: pokazałeś różowemu swoje hobby? Może sie zainteresuje? Jeśli nie, to spróbujcie sobie na weekend zaplanować coś wspólnego - żeby dziewczyna mogła popróbować rożnych rzeczy i znalazła sobie pasję.
Nie skreślaj jej, pomóż jej odnaleźć w sobie pasję. (:

Powodzenia!
@chwila: a to co baba nie potrafi sie odzewac, ze chcialaby zrobic to i to wyjsc tu i tu w dni gdy on nie spedza czasu na swoim hobbty? Ma byc animatorem jej czasu 100%? Wygodniacko to?

@inteinte Oho, kolejny super pomysl. Gosc jasno pisze, ze jego hobby jest dla niego gdzie odcina sie od wszystkiego a Ty zeby zabieral tam swoja laske. Porady od kobiet w tym temacie to jakis
@AnonimoweMirkoWyznania: Jesteś szczery w tym, co piszesz, prawda?

Więc pokaż jej ten wpis. Może szczera prawda do niej dotrze. Na początku na pewno będzie zła, to są emocje, ale może z czasem przejdą i zrozumie. Ja dla komfortu psychicznego muszę minimum 2 wieczory mieć dla siebie w tygodniu.
@Nefcio: twoje podejście do kobiet to kiepski żart...

jak dziewczyna zobaczy, że gość na poważnie jest pochłonięty swoją pasją (widać szczęście w człowieku, wiesz?), to powinna odpuścić. Jak się kogoś kocha, to chce się szczęścia drugiej osoby. Nigdzie nie jest napisane, że ma ją tam zabierać regularnie.

Jeśli zaś chodzi o wspólne hobby, to rozumiem, że rozwijanie takowego też jest według Ciebie złym pomysłem? Jeśli tak, to życzę powodzenia w przyszłości...
@inteinte: Zwroc uwage rozowej na jej pokretna logike - wybuchnij. Swietny przyklad dajesz, potem mireczki sie nakrecaja, ze baby takie zly (przez takie zachowanie jak Twoje).

Serio jezeli laska nie potrafi nie robic mu wyrzutow o jego hobby, ktore sprawia, ze jest takim czlowiekiem jakiego poznala i ktorego chciala to moze sie pakowac i au revoir.
@Nefcio: oj, nie nadinterpretuj dziecię. Ja z natury bardzo spokojna jestem - stawiam pytanie, aby zrozumieć Twoją logikę. Poważnie, za staram już na potyczki. (:

Jak się jest małżeństwem, to zakładam, że z au revoir 'tak ot' ciężko. To już nie gimnazjum, gdzie Agatkę na Anielkę zamieniasz z dnia na dzień...
Juz wiedze jak z nim jedzie na ryby :)


@spokojnie_to_ja: ja bym poszła, ale ja to ja. Wspólna pasja też nie oznacza bycia ze sobą 24h. W związku imo obie strony powinny mieć zarówno swoje własne zainteresowania i pasje jak i wspólne i pomiędzy tymi obiema powinna być zachowana równowaga. No ale op nie był łaskaw odpowiedzieć, czy w ogóle o problemie z partnerką rozmawiał ( ͡º ͜ʖ͡