Wpis z mikrobloga

@czarmander: powiem ci że jeśli robisz to pierwszy raz to może być trudno. Mi pomógł troszkę i doradził pewien mirek.
Dziś po kilku miesiącach nie jest to juz dla mnie żadem problem. Głównie dlatego, że co miało się złego stać to już się stało i wiem co robić i czego unikać i wiem jak to wszystko działa.
@czarmander: to polecam spróbować :) I zacząć właśnie od czegoś do samodzielnego montażu. Od taniej chińszczyzny która nawet po złożeniu i kalibracji drukuje #!$%@? :) Doprowadzenie tego do stanu używalności i wysokiej jakości wydruków to fajna zabawa i bezcenna wiedza na przyszłość :)
@czarmander: możesz tez kupić zamknięty system co kosztuje 5 razy tyle (albo i duzo więcej więcej) i który podłączasz gotowy do prądu i jedziesz :) Ale:
- pierwsza awaria i będziesz skazany na zamawianie kosztownych części zamiennych od producenta i nie będziesz wiedział co robić
- w zasadzie mocno ograniczone możliwości kustomizacji
- czasem jest tez tak że jesteś skazany na korzystanie z kosztownych filamentów producenta
@czarmander: dlatego raczej nie polecałbym gotowca na początek.Lepiej wiedzieć co w trawie piszczy i zapoznać się dogłębnie z urządzeniem zarówno od strony mechanicznej jak i programowej.
No i ogromna satysfakcja jest na koniec :)
W sumie to niewiem co bardzej mi sie podoba...samo drukowanie czy to ,że mogę sobie pogrzebac w urządzeniu i je usprawniac ,aby drukowała z coraz wieksza precyzją :) Oba aspekty sa dla mnie wazne :)
@Bozyszcze: Całkiem ładnie wyszło jak na taką wielkość :) Ile w sumie kosztowała ciebie drukarka?
@czarmander: Ja bym ci radził samemu wszystko poskładać. Jestem kompletnie zielony w elektronice i diy a udało mi się złożyć samemu drukarkę na bazie prusy i3. Rama, części, soft, jest do tego masa poradników w necie. Jak się postarasz to coś naprawdę budżetowego poskładasz za 600-700zł(części z chin, kilka z pl). Masz na zachętę ;)
źródło: comment_DO9VgTdQaC5EV80D3p3E7jAmFNT9b55a.jpg
@spoon22: trudno oszacować. Myśle ,że na chwile obecną wydałem jakieś 400£ może trochę mniej.
Za tydzień kolejny wydatek jakieś 70£ na nowa ramę aluminiową bo tę co mam jest ze sklejki.

PS: zadbaj sobie o chłodzenie filamentu podczas wydruku bo widać że masz obwieszenia spowodowane właśnie jego brakiem najpewniej. I zwiększ retrakcje trochę.

Jak na jeden z pierwszych to i tak lepszy od mojego pierwszego ^^ Generalnie tragedia była :D