Wpis z mikrobloga

Zdecydowanie nie sądziłem, że kiedykolwiek jakiś mój wpis osiągnie taką popularność :) Nie chciałem nim wywołać żadnej burzy, czy narzekać na brak atencji, ale zwrócić uwagę na kiepski poziom tagu. Chyba się udało, także oby to była nowa era dla #watchboners :)

Witam również nowych obserwujących :)

Dzisiaj idąc dalej tropem zegarków inspirowanych motoryzacją, a także zgodnie z sugestią użytkownika @Glos_z_sali (za którą bardzo dziękuję!)...

Ressence Type 5

Ressence to malutka belgijska firma zegarmistrzowska, a Type 5 to pierwszy ich model, który można nazwać diverem- klasa wodoszczelności do 100 metrów. Zegarek wykonany jest z tytanu i występuje w dwóch wersjach kolorystycznych.

To największy zegarek tej marki, będzie zdecydowanie widoczny na każdym nadgarstku- ma 46 milimetrów średnicy i 15,5 milimetra grubości.

Założyciel firmy, pan Benoit Mintiens to jeden z najlepszych w branży mikro-inżynierów. Ci, którzy go poznali, mówią, że non stop na jego twarzy gości uśmiech mówiący "Nikt nie jest w stanie skopiować tego, co ja zrobię" :)

Tarcza pod szkłem zalana jest olejem mineralnym, co znacznie utrudnia proces produkcji. Niezalany pozostaje jedynie mechanizm- zaczyna swoje życie jako ETA 2824-2, ale jest bardzo mocno zmodyfikowany przez Ressence. W zegarku jest szczelnie zamknięty we własnym pojemniku i kontroluje wskazówki za pomocą... magnesów! Już wiecie skąd ten uśmiech u pana Benoit? :) Po modyfikacjach mechanizm ten posiada rezerwę chodu 36 godzin.

Ressence pomimo swojego niezbyt klasycznego wyglądu należą do najlepiej wykonanych zegarków na świecie. Zarówno design jak i wykonanie to półka haute horlogerie.

Wypukłe szkło i uszy zegarka mają być wzorowane na żółwiu wodnym. Ot- ma służyć do nurkowania, jak ciało żółwia :) Poza wspomnianym przeze mnie tytanem dużą rolę w procesie produkcji odgrywają też kryształy szafiru. Dzięki temu uzyskiwana jest swoista iluzja optyczna, jakoby tarcza zlewała się z resztą zegarka.

Type 5 posiada obracający się bezel- bardzo przydatny dla nurków.

Oczywiście bez sensu byłoby mówienie o zegarku, gdybyście nie zobaczyli zasady jego działania...

Godzina pokazywana jest w ten sposób...

KLIK

#watchboners #zegarki #zegarkiboners #zegarek #watch
AntoniPatek - Zdecydowanie nie sądziłem, że kiedykolwiek jakiś mój wpis osiągnie taką...

źródło: comment_oSIvqYnt1Ac8U039aSlltteAd0F7qzOF.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@zaqwsxdsa: u mnie działa bez zarzutu :( Gdyby dalej Ci nie działał- filmik na YT nazywa się Ressence Type 5 - Inhorgenta 2016 ma 31 sekund

@Elysian: miło słyszeć :) Staram się unikać podawania cen aż ktoś nie zapyta wprost, bo inaczej dyskusja skupia się głównie na tym :( Częste są też gównoburze, gdzie zlatuje się wiele osób niezainteresowanych zegarkami. Skupmy się na dziele, nie cenie ;)

Ten Ressence Type
  • Odpowiedz