Wpis z mikrobloga

Hej, mam obecnie zamiar zająć się poważnie nauką programowania. Od 2-3 miesięcy siedzę z pewnymi przerwami (ze względu na pisanie pracy mgr) nad podstawami w C++ . Na programowanie naszło mnie po przejściu szkolenia z Excel VBA na ostatnim roku mgr i co tu dużo mówić stwierdziłem, że po studiach (niestety nie związanych z IT) rozpocznę edukację w tym zakresie.

Mój plan działania to w pierszej kolejności ogarnięcie ogólnie tematki IT, ale przede wszystkim silna nauka podstaw w C++ i następnie przejście na Jave. W związku z tym mam do Was pytanie. Co sądzicie o takich szkoleniach jak to oferowane przez Software Development Academy? SDA . Cena około 8 tys. trwa 360 godzin ( 22 zł/h). Może ktoś z Was brał udział w czymś takim i może podzielić się swoim doświadczeniem?

Osobiście muszę przyznać, że nie mam problemu z motywacją i siedzeniem całymi dniami nad nauką. Takie coś rozważam tylko ze względu na to, że nie mam nikogo kto od czasu do czasu podpowie mi czego powinieniem się uczyć oraz oceni czy idę w dobrym kierunku (coś w stylu mentora). Dodatkowo uważam (ale mogę się mylić), że przejście takiego szkolenia wygląda dużo lepiej w oczach potencjalnego, przyszłego pracodawcy a szczególnie w oczach osoby od HR. Co o tym sądzicie? Siadać na swoich czterech literach i uczyć się samemu? Czy może podjąć się takiego szkolenia?
#naukaprogramowania

PS jest to mój pierwszy wpis. Z góry przepraszam np. za złe otagowanie itp. :)
PS 2 widziałem, że był tutaj wpis na temat tej akademii około 8 miesięcy temu, ale może coś się zmieniło od tego czasu.
  • 7
silna nauka podstaw w C++ i następnie przejście na Jave


@Vams: Po co tak? docelowo chcesz pisać w Javie? To po co Ci cpp?

Co sądzicie o takich szkoleniach


@Vams: Zbędne, gdyż:

"nie mam problemu z motywacją i siedzeniem całymi dniami nad nauką."

przejście takiego szkolenia wygląda dużo lepiej w oczach potencjalnego, przyszłego pracodawcy a szczególnie w oczach osoby od HR. Co o tym sądzicie?


@Vams: Że to bzdura.
@Vams: nie zajmuję się c++, z javą mam trochę wspólnego, programista z zawodu i osobiście nigdy nie przepadałem za płatnymi kursami. O ile pracodawca wysyła to spoko, ale nie łożyłbym z własnej kieszeni na kurs. Cała masa darmowej wiedzy jest w internecie. Fakt że fajnie jak ktoś czasem podpowie, nakieruje, da pewne ramy i generalnie ustrukturyzuje wiedzę, ale czy to jest warte 8k z własnej kieszeni? To już musisz sobie sam
@Vams: Uważam, że kolega @Kargaroth mówi do rzeczy. Posłuchaj go, ale co do kursu to moim zdaniem kup jeśli masz pieniądze i przeczucie, że pomoże Ci on w nauce.

Niektórzy ludzie ogarnęli temat bez żadnego kursu i teraz czują misję aby każdemu odradzać wszelkie płatne kursy. Oczywiście, że ta wiedza jest dostępna za darmo w Internecie, ale co z tego? Czy organizatorzy kursów twierdzą, że jest inaczej? Nie.

Jeśli czujesz, że
@fegwegw: co do wyboru C++ jako pierwszego języka nałożyło się kilka czynników. PIerwszym z nich jest to, że inne języki potrafią czerpać z jego składni. Drugim czynnikiem jest to, że znalazłem kurs na YT prowadzony przez Mirosława Zelenta, który jest dla mnie bardzo przyjemny w odbiorze. Trzecim czynnikiem jest książka Jerzego Grębosza Symfonia C++, która co tu dużo mówić, jest świetna (przynajmniej jak na razie). Ogólnie pod ten punkt mogę jeszcze