Wpis z mikrobloga

Z połączenia mają jednak korzystać także, w razie potrzeby, pojazdy uprzywilejowane. Czy dla nich progi nie będą zbytnim utrudnieniem?

- Myślę, że nie jest to znacznym problemem, by np. karetka na chwilę zwolniła - przekonuje Ciechanowicz.

A z tego co pamiętam, remont nawierzchni miał być przede wszystkim dla pojazdów uprzywilejowanych, która korzystając z tej drogi mogłyby znacznie skrócić dojazd na obwodnicę. Ciekawe, czy p. Ciechanowicz leżąc po wypadku w tejże karetce, równie pozytywnie wypowiedziałby się o progach zwalniających...

Z drugiej strony rozumiem ideę, bo wielu rowerzystów jeździ po prostu bezmyślnie.

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Progi-zwalniajace-w-srodku-lasu-Tak-na-Drodze-Kleszej-n104957.html

#rowerowetrojmiasto #rower #gdansk
j.....e - > Z połączenia mają jednak korzystać także, w razie potrzeby, pojazdy uprzy...

źródło: comment_FYhWlt9yw4UJ2rBYZETgURnDXQ1tWPoX.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@jak_to_mozliwe: na łostowickiej nie zrobili progów na ścieżce rowerowej a tam ludzie też zapieprzają "bo z górki" :) Trochę głupie rozwiązanie (jak ktoś będzie chciał #!$%@?ć na rowerze to i tak będzie pewnie) ale ze zdjęcia wnioskuje że nie są jakieś wielkie i karetka spokojnie przez nie przejedzie bez zwalniania.
  • Odpowiedz
karetka spokojnie przez nie przejedzie bez zwalniania


@2na10: To są normalne progi zwalniające, po których przejechanie 30-40km/h to mocne wybicie. Pomyśl o pacjencie po wypadku w takich warunkach. Bo straż pożarna przeleci.

wyjeżdżając na próg traci się bidon


@lilafro: To jaki Ty masz koszyczek na bidon, że go tracisz? Polecam ten i zapomnisz o wypadających bidonach.
  • Odpowiedz
@jak_to_mozliwe Przeciez to nie jest dla zadnych karetek! Tam nigdy karetka nie jechala, poza tym sa szlabany. Ta droge zrobili tylko po to, zeby wygodniej wycinac las. Cale polacie lasu sa wycinane i to w glebi, zeby nie bylo widac z obwodnicy ani z glownych scierzek. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@jak_to_mozliwe: Nie wiem dokładnie jak to wygląda, ale w mojej okolicy zrobili coś podobnego. Problem w tym, że jak się wjechało z drugiej strony i nie wiedziało o tych wybojach, to był srogi problem. Rozpędzasz się, bo jednokierunkowa, to możesz śmignąć, a tu za zakrętem takie coś. I teraz weź szosą wyhamuj... powodzenia.
  • Odpowiedz
@Ilana: takiego fikuśnego nie mam, choć widać że jest za mało aero...
wypada też pewnie że cisnę tam segmenty na stravie a bidon jeszcze pełny ;)
  • Odpowiedz
@kriss7676:
A co ma Adamowicz do progów na Kleszej? Przecież to droga pozostająca w zarządzie Nadleśnictwa.
Za progi na wewnętrznych drogach osiedlowych, które należą do Wspólnot Mieszkaniowych też Budyń odpowiada?

Trochę rozsądku.
  • Odpowiedz
@Ilana: To jest próg na którym jadąc moją Xsarą muszę zwalniać. Szarpie mocno. Na kwadratach mogę jechać i 90 na godzinę
  • Odpowiedz