Wpis z mikrobloga

Na wstępie chcę przeprosić tych, którzy tyle czekali. Przerosło mnie kilka rzeczy i nie zdążyłem wyrobić się w terminie.

Wrzucam wam poradnik jak zrobić pulpit na swoim Windows 10 w stylu zaprezentowanym na poniższym gifie.

Są to moje własne paczki, które sam dobierałem z wielu różnych i powstał taki oto pulpit. Możecie przemieszać widgety gdzie tylko chcecie i dogrywać nowe na swój sposób.

Na początek potrzebny nam będzie program Rainmeter
Później ściągacie dwie paczki z widgetami, skryptami i wszystkim innym:
Paczka 1: http://speedy.sh/KWwE7/Moja-Nowa.rar
Paczka 2: http://speedy.sh/SUhBH/Skins.rar

Dalej
- Paczka 1
- Wypakowujemy Paczka 1.
- Mamy różne foldery.
- Mamy tam Tapetę i Config
- Klikamy Menu Start i wpisujemy Uruchom
- W Uruchom wpisujemy %appdata%
- Kopiujemy oba pliki z paczki
- Udajemy się do folderu \Roaming\Rainmeter\Layouts\Moja Nowa(tak nazwij nowy folder) i wklejamy tam te dwa skopiowane pliki

- Paczka 2
- Wypakowujemy Paczka 2
- Po wypakowaniu są różne foldery, które wrzucamy do C:\Users\TwojaNazwa\Documents\Rainmeter\Skins
- Klikamy prawym na ikonkę Rainmetera w prawym dolnym rogu na pasku, po czym wchodzimy w sekcję Zarządzaj
- Mamy tam zakładki takie jak Skórki Tematy i Ustawienia
- Wybieramy Tematy
- Klikamy na Moja Nowa
- Klikamy Załaduj

Pamiętaj o włączonym autoukrywaniu Paska Zadań

Dany widget konfigurujecie klikając prawym przyciskiem myszy na Widget a następnie Open Config Menu. Pozwoli nam to na przypisanie swoich ścieżek do programów i ogólną konfigurację widgeta.

Czasem też przesunie nam się pierwsza warstwa pulpitu w górę przez co słupki pod muzykę będą na wierzchu, wtedy klikamy Zarządzaj, Skórki, Cut, Cut.ini i ładujemy to ponownie. Wtedy kliknięcie gdzieś na pulpit i gotowe.

Po włączeniu ponownym komputera musimy kliknąć na dolne widgety aby się pojawiły, jak już raz się pojawią to więcej nie znikną aż do restartu systemu.

Jeśli wszystko zrobiliście to powinno działać bez problemu.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że się podoba. :)

Oprócz tego wszystkiego macie mega dużo innych ustawień, widgetów, szablonów. W Rainmeterze znajdują się linki do ich pobrania.

#pokazpulpit #ciekawostki #tuningwindowsa
H.....n - Na wstępie chcę przeprosić tych, którzy tyle czekali. Przerosło mnie kilka ...

źródło: comment_bC1OD9XQEc4mo1H6z6Rdk1tRfezXvOiZ.jpg

Pobierz
  • 17