Wpis z mikrobloga

O jakie to dobre ciasto Mireczki, musicie mi wierzyć na słowo, albo wykonać takie samodzielnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spód to wiórki kokosowe i orzechy osłodzone daktylami, masa z kaszy jaglanej z wanilią, a na górze karmelizowane jabłka () Jest #bezglutenu #weganizm i trochę #paleo a raczej samuraj, ale tagu toto nie ma, więc niech pozostanie tak.

Na zdjęciu obok ciasta reszta karmelu z jabłek w cudownym słoiku od @magyarka [o Tobie tu jeszcze napiszę, tylko daj mi czas ( ͡ ͜ʖ ͡) ], za który pięknie dziękuję po raz pierwszy i na pewno nie ostatni - ten maluch uratował dzisiejsze zdjęcia, ponieważ nie mam nic tak maleńkiego i fotogenicznego, co pomieściłoby krztynkę karmelu, cuuudo ʕʔ

Jedzcie ze mną to cudowne ciasto! ( ͡ ͜ʖ ͡)

#gotujzmatra #gotujzwykopem i pozwolę sobie zawołać #mikrokoksy bo ciasto praktycznie nie ma cukru [no, poza jabłkami], a jest na kaszy jaglanej, więc może fajna opcja dla tych, którzy ciągną węgle wysoko ( ͡º ͜ʖ͡º)
Pobierz
źródło: comment_zmBKPPhkYOP5gOkrZ1UxF3CIxMShDlNu.jpg
  • 36
@NiebotycznyWojciech: wiesz co, niedużo. Wiórki + zblendowane orzechy podprażyłam na patelni, a daktyle zalałam wodą [można na noc zimną, lub wrzątkiem posiekane], następnie wszystko zblendowałam do uzyskania odpowiedniej masy, ale jak się nie chce, to można pominąć prażenie, a zamiast daktyli dać miodu, wyjdzie szybciej. Ugotowanie kaszy jaglanej to chwila, później w blender + wanilia, wybrane słodziwo i do ewentualnego rozrzedzania woda z daktyli czy tam mleko kokosowe czy inne, albo