Wpis z mikrobloga

Dziś ukończyłem protokół lokalnych baz danych nosql (json) wraz z helperem.
Obsługa polega na otwarciu lokalnej bazy danych (lub utworzeniu, jeśli jeszcze nie istnieje) poprzez użycie któregokolwiek z możliwych wywołań API (get, set, sync) - za pierwszym otwarciem dane załadowane zostają do pamięci i pozostaje do zamknięcia aplikacji hosta (lub wywołaniu API: close), przez co zapis i odczyt z bazy staje się szybki.
Zacząłem zaraz po tym tworzenie helpera z obsługą obiektu Union - obiekt ten może przechowywać jedną z wartości atomowych, stringa, tablicę unii lub mapę unii. Obiekt ten powstaje dla obsługi obiektów JSONowych, co pozwoli prościej obsługiwać zapytania do protokołu baz danych :)

#programowanie #intuicio
Pobierz PsichiX - Dziś ukończyłem protokół lokalnych baz danych nosql (json) wraz z helperem....
źródło: comment_NhSeyIk2U7tgGOtk529vcKCGvX8TR29e.jpg
  • 2
@lukpep: ten typ baz danych ma sluzyc wylacznie aplikacji do zapisywania jakiegos stanu persystentnego, tj. ostatnia konfiguracja przed wyjsciem z aplikacji, czy tez save'y z gier - obsluga baz danych z prawdziwego zdarzenia dojdzie w przyszlosci (chociazby dla tego musi, zeby aplikacje serwerowe wapp mogly przechowywac rozsadnie swoje olbrzymie zbiory danych).