Wpis z mikrobloga

Mirki wydawało mi się, że te wieści o atakach na Polaków w UK to tylko chwytliwy temat w mediach.
Dzisiaj podczas robienia zakupów stała w kasie samoobsługowej jakaś kobieta. Odeszła ja zaczynam kasować swoje rzeczy i słyszę za plecami jak zaczynają lecieć jakieś bluzgi w moim kierunku. Wszystko moja wina, że UK wychodzi z UE, że funt poleciał. To wszystko wasza wina imigrantów. Mnie zatkało kompletnie nie wiedziałem co powiedzieć. Wskazałem tylko palcem na swoją osobę, żeby upewnić się, że to o mnie chodzi. Wtedy ona tylko ryknęła na cały sklep "TAK TO TWOJA WINA" i wyszła. Masakra jakaś co tutaj zaczyna się odwalać.

#brexit #uk #gorzkiezale #imigranci #emigracja
  • 31
@robertK: No tylko tam mieszkają głównie emeryci. Pozwolenia na pracę nie potrzebują. Mogą sobie siedzieć jako turyści. Ogólnie nigdy nic złego mnie tu nie spotkało. Zastanawiam się co tutaj się zmieniło przez te kilka dni. Brytyjczycy są fałszywie uprzejmi. Więc takie publiczne wylewy to serio coś ekstremalnie dziwnego.

Żeby to jakaś patola mi to powiedziała to bym się nie przejmował. Jednak dzielnica dobra, babka w średnim wieku dobrze ubrana z dzieciakiem
@adam-skowyt: Kto wie,kryzys moze wybuchnac juz na jesien.Niewiadomo tez jak bedzie z Deutche Bank.Ogolnie szykuje sie spore zamieszanie.

Z drugiej strony jak cos sie stanie i bedzie mniej robot to pierwsi straca prace imigranci,dopiero pozniej rodzimi mieszkancy.A takie bezrobotny imigrant moment na zasilku posiedzi a pozniej skonczy sie zachodnia przygoda i bedzie powrot na wschod.Wiec jednak wydaje mi sie ze brexit moze spelnic swoja role.
Co wiecej znaczaco zmniejsza sie problem
@robertK: Szczerze ci powiem, że wyspy już od jakiegoś czasu to już nie jest jakiś wielki raj. Teraz mówi się, że funt może polecieć nawet do parytetu z euro i jest to realne IMO. Jeśli ceny znacząco się nie zmienią to wielkiego sensu siedzieć tutaj i tak nie będzie. Więc powiem tak Brytyjczycy uważajcie o co prosicie.

Prawda jest taka, że jest tutaj dużo kombinatorów na zasiłkach. Nie wspominając o PL