Wpis z mikrobloga

mam pytanie do osob obeznanych w sprawach #emigracja #uk. Czy na spotkanie o NIN mozna umowic sie przez internet?
Jesli tak to na jakiej stronie? Bo za dwa tygodnie lece do uk, i wlasnie znajomy mi mowil zebym juz teraz sie umowil na to spotkanie, bo na nie trzeba troche czekac, a chcialbym umowic sie teraz jak jeszcze jestem w Polsce, zeby od razu po przylocie isc tam i moc pracowac
  • 13
@Gacrux: a to nie bedzie im przeszkadzac, ze jeszcze nie ma mnie tam, tylko jeszcze jestem w Polsce?
I troche tez sie cykam :D co prawda angielski ogarniam dosc dobrze, ale nigdy nie rozmawialem z nikim przez telefon i boje sie ze nie bede w stanie zrozumiec czegos
@PingwinPokPik: ichni numer telefonu i najlepiej żebyś znał adres gdzie będziesz mieszkać. Będą także chcieli jakiś proof of address na samym spotkaniu.

Jak myślisz że znasz angielski to jesteś w błędzie. Mało polaków zna angielski na takim poziomie żeby swobodnie rozmawiać z nativami. Ważne żebyś mówił wolno i wyraźnie i nie przejmował się tym, czy akcent masz czy nie masz. Adwersarz i tak będzie miał ten akcent w dupie.
@PingwinPokPik: nie musisz miec nin zeby moc zaczac pracowac. Nin sie "donosi" klopot w tym zevy pojsc na spotkanie to tylko w dniu roboczym. Jesli masz adres i numer telefonu, to jie zapomnij tez o koncie bankowym (ale zevy zaloYc np konto w lloyds musis, miec potwierdzebie adresu (np umowe najmu, albo jakis oficjalny list z urzedu miasta ze teoja korespondencja przychodzi na ten i ten adres). Pisz do mnie jak
@PingwinPokPik dzwonilem z Polski, w playu placilem 2 zł za minutę, dodzwoniłem się za trzecim razem więc rozmowa kosztowała mnie około 30 zł. Koniecznie powiedz, że jesteś już w uk. Ja powiedzialem, ze jestem pierwszy dzień i od razu dzwonie by się umówić. Jeśli chodzi o nr mówiłem, że mam tylko polski bo sobie jeszcze nie kupilem angielskiego i podam na spotkaniu.