Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy. Dziś rano przed praca podłączyłem mojego #xiaomi #redmi3 do ładowarki mając 40% baterii, po ok 2 sekundach usłyszałem dźwięk rozładowanej baterii a na wyświetlaczu - 2%. Telefon odlaczylem odrazu, reboot nic nie pomógł ale tel dalej działa. Cały czas pokazuje - 2% i miga czerwona dioda. Tel kupiłem na #ibuygou reklamować czy może jest szansa na przywrócenie go do normalnego działania?
Domenico - Mirki pomocy. Dziś rano przed praca podłączyłem mojego #xiaomi #redmi3 do ...

źródło: comment_OYJk48FxgsMV2Yv8cGD7eMXCAEvjSLvM.jpg

Pobierz
  • 18
  • 0
@Andczej tel to redmi note 3 pro. Wiem jak go otworzyć ale jak to nic nie pomoże to czy stracę gwarancję bo go "otwierałem"? Mam banie bo i tak tylni cover jest lekko luźno po upadku czyli poszły pewnie zatrzaski.
@Andczej: Zaraz mi powiesz, że w tym modelu nie wyjmuje się baterii, a ja na to:

No tak, bo ja powinienem mieć cała bazę telefonów i ich budowę w głowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Chyba, że mi umknęło słowo "reboot" xD To raczej gwarancja, nie ma co grzebać na własną rękę @Domenico
@Dezynwoltura: @Andczej: dobra rozkręce bardziej karuzelę śmiechu.
Przez to że telefon kiedyś mi upadł i zrobił wgniecenie w tylnej klapce, wgniecenie punktowe ( bardzo mnie to zabolało bo jest idealne płaskie amelinium z tyłu ) oraz poszły zatrzaski z jednej strony aż trzy- otworzyłem go by to wyprostować. Udało się, nie jest idealnie płaski ale jest lepiej niż było.

Znalazłem na ytb jak odłączyć batkę i się udało tylko że
@Dezynwoltura: ale z Ciebie ignorant
To nie chodziło o gwarancje. Fajnie że działa. Przykro że gdybym chciał tel jak nowy to pewnie bym musiał jakieś 200zł wyłożyć ( bezel frame, tylnia klapka + robocizna ) chodź raczej nikt tego za 100zł nie zrobi.

Wiesz pewnie jak to jest z telefonem, kupujesz do niego mocolo, "dobry" case bo do rn3 raczej nic super nie znajdziesz dbasz, tel ląduje raz na glebę robi
ale z Ciebie ignorant

@Domenico: ale o co Ci chodzi, nie po to zakładałeś chyba ten wątek, żeby gdybać i porozmawiać o usterkach oraz uszkodzeniach telefonów firmy Xiaomi ( ͡º ͜ʖ͡º) tylko po:

Tel kupiłem na #ibuygou reklamować czy może jest szansa na przywrócenie go do normalnego działania?


Nie wiem jak to tam w środku jest zbudowane, ale skoro bateria niewymienna (tak ?) to pewnie jakieś
@Dezynwoltura: między upadkiem telefonu ( wgniecenie na wysokości baterii ) a tym że dzisiaj go podpiąłem to ładowarki mineło ok. 4 tygodni. Tak właśnie, odpiąłem tasiemkę.
Fakt nie ma co gdybać, za rok przecież wyjdą nowe telefony...
Są ważniejsze rzeczy. Dzięki :-)
@Dezynwoltura: jedyny problem jaki zauważyłem to że nie da się ( gdy finger print niedziała ) zmienić ustawień blokowania telefonu, wchodząc w ustawienia i zabezpieczenia wyrzuca ekran wstecz. :)
@Domenico: No tak, bo to było Twoje aktualne zabezpieczenie i trzeba je "podać" żeby móc je zresetować... Trzebaby instalować jeszcze raz pewnie. A bateria trzyma, nic nie spada/dodaje po restarcie, ładuje normalnie ?
@Domenico: dlatego zamówiłem doogee x5s, mam teraz cubot note s wszystko działa ok, wcześniej umi rome x. Stwierdziłem, że jednak 5,5 cali to za dużo dla mnie. W pracy używam starej noki 6303i classic a po cubota. Teraz będę mieć niedrogie 5 cali z lte, które będę nosić wszędzie bez nadmiernego uważania na telefon. 5,5 cali fajnie się ta tym siedzi i patrzy ale do noszenia trzeba brać pod uwagę co