Wpis z mikrobloga

@innv:
Czysto teoretycznie.
69 funtów stanowi ok 140% dziennej stawki minimalnej, która wynosi ok 49funtów netto (7,2/h brutto, 6,11 netto). Przeliczając polską stawkę minimalną na dniówkę wychodzi 68zł netto, więc 140% to 95zł. Tym samym 69 funtów powinniśmy porównać do 95zł.

Orientacyjne:
2kg fileta z piersi: 30zł
Lenor: 10zł
Lody: 8zł
Pepsi w puszce x8: 10zł
Papier toaletowy: 10zł
Ser: 5zł
Kilogram bananów: 5zł
Kilogram cebuli: 2zł ( ͡° ͜
Nie zapominajmy jeszcze, że w Polsce można wynająć mieszkanie 2-3 pokojowe za 1000-1500zł. W Anglii za jednopokojowe na prowincji zapłacimy od 3500zł plus podatek mieszkaniowy od 700zł wzwyż. Za 2-3 pokojowe od 5000zł na miesiąc plus podatek. Mieszkanie dwu-trzy pokojowe na prowincji na kredyt to równowartość nowego domu wraz z działką w Polsce. Mieszkanie w większym miasteczku to już równowartość willi w Zakopanem. O ceny w dużych miastach nie pytajcie.
@innv: Kiedyś - ja było krucho z kasą też myślałem żeby wyjechać do Anglii ale stwierdzilem, ze jak wyjade to nie wróce. A co mi z pieniędzy jak bede sie czuł jak obcy i widzial rodzine raz na pol roku.

Teraz zarabiam dniowke 200zl i moge sobie kupic w Biedronce dokladnie tyle co Ty albo i więcej. W przeliczeniu pewnie wychodzi poziom zycia na podobym poziomie ale Ty jestes na obczyznie
@Dentka7: ale to pewno i w Anglii w małym mieście wynajmiesz niedrogo. Pisząc o 3500zł za mieszkanie w Anglii miałeś na myśli po przeliczeniu kwoty na żywca na złotówki czy brałeś pod uwagę że są inne zarobki itp?