Wpis z mikrobloga

No i stało się. Wczoraj buchnęli mi moją niebieską bestie. Zniknęła z garażu podziemnego na Woli w Warszawie. Piękny sprzęt. Tyle serce w niego włożyłem. Poobijany jak samochód żony. Ale nigdy nie zawiódł. Wszystkie maratony dojechał. Czasami tylko poskrzypiał. Doinwestowany. Stock`owa była tylko rama Kona Blast 2013. Reszta regularnie wymieniana. Może się komuś rzuci w oczy. Dzięki.

Specyfikacja i foty tutaj.

#warszawa #zlodzieje #kradziez #rower #policja #gorzkiezale
  • 17
@KuliG: Oj nie proszę. Nie pytajcie jak był zapięty. Na pewno niewystarczająco. Miałem złudne poczucie bezpieczeństwa. Łańcuch okazał się za cienki. Złodziej dobrze się przygotował i widać, że miał konkretny cel bo rowerów obok nie tknął pomimo tego, że nie były zabezpieczone.
> Oj nie proszę. Nie pytajcie jak był zapięty. Na pewno niewystarczająco.

Zawsze ktoś to przeczyta i mając takie samo zabezpieczenie sobie uświadomi, że jest niewystarczające.


@addict83: Podbijam. Napisz krótko: otworzył, wyłamał, przeciął. Jeśli 2) lub 3), to napisz model. Może komuś uratujesz dupsko.
@hipek99: Zabezpieczenia to: Linka Kryptonite Kryptoflex i łańcuch z Castoramy zapięte kłódką Gerdy do ściany. W ścianie ucho wkręcone na kotwę. Linka i łańcuch przecięte. Ochroniarz ma tam kurs co 30 minut. Nic nie widział.
Szlifierki na akumulatorki kosztują groszea przecięcie nawet zabezpieczenia za 1k zajmuje kilka sekund.


@Vault-Tec: no raczej nie. Spiłowanie elektryczną markową szlifierką takiego Evolution 4 czy New York chwilę zajmuje, a ciąć musisz dwa razy kolego - poszukaj filmów na youtube, tylko jak tną coś sensownego, a nie jakiegoś keepera.. Chciałbym zobaczyć jak taką szlifierką akumulatorową za grosze przecinasz OnGuard Brute albo Kryptonite New York. W załączniku najlepszy ulock poddaje się
geuze - > Szlifierki na akumulatorki kosztują groszea przecięcie nawet zabezpieczenia...
@geuze: I wlasnie o takie kilkuminutowe kradzieże mi chodziło. Jest bardzo dużo filmików gdzie ktoś w środku miasta tnie zabezpieczenie szlifierką i nikt nie zwraca na to uwagi. Kradzieże na bezczela są bardzo skuteczne bo wiele osób myśli że jutro poza właścicielem by tak robił. A koszt szlifierki zwraca się natychmiast ☺
@Vault-Tec: mimo wszystko ilu mirkom, którzy mieli zapięty rower ulockiem w ciągu ustatniego roku ukradli rower, a ilu miało jakiś łańcuch/linkę? ( ͡º ͜ʖ͡º) Generalnie porządny ulock odstrasza wszystkich amatorów i właścicieli nożyc. Jeżeli ktoś sobie akurat nie upatrzył Twojeg roweru inie jest naprawdę wart zachodu to 90% złodziei wybierze coś obok przypiętego jakimś śmiesznym kabelkiem.
Zabezpieczenia to: Linka Kryptonite Kryptoflex i łańcuch z Castoramy zapięte kłódką Gerdy do ściany. W ścianie ucho wkręcone na kotwę. Linka i łańcuch przecięte. Ochroniarz ma tam kurs co 30 minut. Nic nie widział.


@addict83: Ale wiesz, że kłódki Gerdy (nie wiem czy wszystkie) można otworzyć zwykłym scyzorykiem. Kolega w pracy raz spróbował w robocie dla zabawy. Starczyło 30 sekund. Amatorowi, który robił to pierwszy raz w życiu.
Ci sami zlodzieje i mnie okradli

Wczoraj jakis typek ukradl moj rower.
Z monitoringu wiem ze wjechal do hali garazowej, łomem wywalil drzwi do schowka, zapakowal rower do auta a nastepnie wyjezdza czerwoną toyota yaris verso o numerach rejestracyjnych WB3977L z moim rowerem w srodku i znika.
Moze ktos gdzies zwroci uwage.
Rower szosowy MERIDA ROAD LITE 905 w rozmiarze ramy L (57 -59 cm).
Rama aluminiowa + widelec przedni carbon.
Osprzęt: