Wpis z mikrobloga

Mam do was pytanie Miraski, morze gupie morze mondre nie fiem.
Wasza dziewczyna chce sobie kupić coś drogiego, ale nie jest to warte swojej ceny. Zbiera na to, mimo że ma o wiele korzystniejsze możliwości, bez obciążania finansów- bo przecież może za te kilka k które zostaną kupić sobie wiele innych rzeczy. Logika mówi, że jest to kompletnie bez sensu, inny model byłby tańszy, sprawniejszy, bardziej praktyczny, macie milion argumentów przeciw. Ale sprawi jej to przyjemność, będzie szczęśliwsza mając właśnie tę rzecz bo długo o niej myślała.
#pytanie #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #ankieta #zwiazki #niebieskie #rozowepaski

Co robicie?

  • To jej pieniądze, niech marnuje je na co chce. 42.7% (285)
  • Jeśli sprawi jej to przyjemność- niech już będzie. Wiele razy też kupowałem coś bezsensownego dla przyjemności. 32.5% (217)
  • Nie wiem co bym zrobił w takiej sytuacji. 3.1% (21)
  • Próbuję jej wyjaśnić, że nie ma racji, rozmowami proszę by tego nie robiła. 16.9% (113)
  • Zabraniam jej kupowania takiej głupoty, jestem trochę zły że kupuje badziewie niewarte swojej ceny. 4.6% (31)

Oddanych głosów: 667

  • 35
@ChomiczaKrolowa: rób co chcesz ze swoimi pieniędzmi - ty je zarobiłaś, więc ty masz prawo je wydać na co chcesz. I podobnie jest z twoim partnerem, on chce kupić jakiś rzadki komiks za 10 tys.? Zarobił na to, więc ma prawo. Jeśli nie macie wspólnie dziecka, które przez taką decyzję finansową będzie głodować, to nie ma się nad czym zastanawiać ;-)
@no_i_w_ogle: On ma rację, bo to trochę ponad mój stan i lampka logiki pali się na czerwono bo wydam kilka k na rzecz której używam codziennie ale w zasadzie są lepsze modele o kilka k tańsze. Ale nic nie poradzę na to że te inne modele mi się nie podobają. Raz już uparłam się na torebkę za 1k, akurat ten model i kolor, po jakimś czasie kupiłam mimo że resztę ciuchów
@ChomiczaKrolowa: całe życie możesz sobie żałować, odmawiać rzeczy - ale uwierz, za kilka lat będziesz sobie pluć w brodę, że tego modelu nie kupiłaś. Jeśli Cię stać i nie będziesz się przez to zadłużać - to czemu nie? Żałuje się tylko tych rzeczy, których się nie zrobiło. Poza tym cokolwiek to jest - jeśli nie będziesz zadowolona to możesz to zwrócić po wypróbowaniu, a jeśli znudzi Ci się to za rok,
@no_i_w_ogle: Najtańsza wersja jaką znalazłam to 2600-2900, używanego raczej bym nie chciała chyba że z gwarancją ale nie obniży to ceny aż tak znacznie. Wzięłabym to na raty, kosztem bardzo znacznego obniżenia abonamentu za telefon i internet, co mnie wydaje się dobrym rozwiązaniem, chociaż faktycznie jak słyszę argumenty przeciw są sensowne bo nie jest to sprzęt na całe życie.
@ChomiczaKrolowa: jak to tylko na 2-3 lata i sprzęt po tym czasie całkowicie traci wartość to się nie opłaca - jeśli nie masz takich pieniędzy na "wyrzucenie w błoto". Może poszukaj czegoś podobnego? Albo przetestuj u kogoś inne modele? Ja zawsze chciałam mieć iPhona - bo ładnie wygląda. Mój chłopak ma i od czasu do czasu zdarza mi się go używać - i wyszło na to, że nie podoba mi się
@no_i_w_ogle: Zakup iPhone 4S zaraz po premierze był praktycznie jednym z najlepiej zainwestowanych pieniędzy.
Fakt jest taki, że czasami może ciężko się pisać pewne rzeczy, ale to jest kwestia przyzwyczajenia.

Pomimo całego hurr durr na iPhone'y i Apple, to i tak się opłaca.

@ChomiczaKrolowa: iPhone do wymiany po 2-3 latach? xD dobre xD