Wpis z mikrobloga

W październiku chciałbym wyjechać do #niemcy za chlebem, myślałem o pracy na produkcji. Czy jest jakiś Mirek pracujący w fabryce samochodów? Interesuje mnie motoryzacja i chciałbym poskładać autko. Umiem dobrze mówić po niemiecku i mam wykształcenie średnie technik pojazdów samochodowych. Czy najlepiej składać cv przez agencje, czy osobiście aplikować? #emigracja
  • 7
najpierw agencje. Elastyczna i szybka opcja ale mniej platna. Potem sobie mozesz aplikowac bezposrednio jak juz zdobedziesz doswiadczenie
@DerMirker: jezeli dobrze mowisz po niemiecku i masz w portfelu odpowiednio duzo €, zeby przyjechac i utrzymac sie przez pierwszy miesiac to aplikuj bezposrednio do pracodawcow lub poprzez rekruterow. Agencje pracy omijaj szerokim lukiem, bo narobisz sie za dwoch, a na koncie zobaczysz niewiele.
@padrax: myślę, że na start tak też zrobię. nie mieszkałem nigdy dłużej za granicą i nie wiem, jakie są realia. Wolę jednak dla spokoju dać na sobie zarobić jakiejś agencji
@1989: niestety nie mam na tyle ogarnięcia, aby sobie to samemu załatwić. Chyba zrobię tak, jak radzi @padrax