Wpis z mikrobloga

#alfaromeo #mechanikasamochodowa #mechanik #mechanika

Witam. Piszę z pociągu gdyż moja kochana alfa odmówiła posłuszeństwa. Próbując na skrzyżowaniu wrzucić jedynke spotkała mnie przyjemność niemożności wrzucenia biegu. Pedał sprzęgła chodzi jak chodził, na wyłączonym silniku biegi wchodzą normalnie a gdy uruchomię silnik to nawet siła nie idzie wrzucić żadnego biegu. Czasami uda się wsteczny, ale to siłą. Jak wrzucam jedynkę, odpalam silnik, puszczam sprzęgło to autem trzęsie i dalej nie próbowałem bo się boję. Całe sprzęgło, czy raczej jakąś pierdoła. Skoro na wyłączonym silniku normalnie chodzi? Proszę o pomoc. Dopiero co warunek musiałem opłacić :)
  • 18
@levusek1992: No niestety albo straciłeś linkę sprzęgła albo sprzęgło. Może pojechać takim autem, odpalasz bez sprzegła na biegu. Zdecydowanym ruchem ręki zmieniasz biegi (bez sprzęgła). Do redukcji wyrzucasz bieg na luz, podkręcasz obroty i wrzucasz niższy bieg. Ot, jazda bez sprzęgła
@levusek1992: wywal z lamp te brewki kolego, zmianami wizualnymi jest bardzo łatwo Alfie zrobić krzywdę i to się tutaj niewątpliwie stało :D A co do głównego tematu to nie miałeś objawów padającego sprzęgła? mam tutaj na myśli jakieś dziwne odgłosy ze skrzyni albo ślizganie się tarczy? Jeśli nie to na pierwszy ogień wysprzęglik do weryfikacji, jeśli okaże się dobry to możliwe że docisk się rozpadł
@sharkletx Ostatnio coś ciężko jedynka czasami wchodziła i przy wrzucaniu wstecznego dziwny hałas. Taki strzał, walniecie :) Brewki już były, ktoś je przykleil i boję się że będzie ślad jak je oderwe
@levusek1992: Możliwe że ten strzał to było przyłączenie napędu który lekko się kręcił bo sprzęgło się ślizgało i przenosiło moment mimo wciśniętego pedału. Jeśli wysprzęglik nie cieknie to wydaje mi się że czeka Cię niestety wymiana sprzęgła. A co do brewek to myślę że nie ma się czym przejmować jeśli chodzi o ślady - nie wiem jak w 156 ale w 166tce po lifcie klosze są z poliwęglanu więc wystarczy dać