Wpis z mikrobloga

@RedDeadSalvation: Akurat stronka niezła, czasem pomaga gdy mam problemy ze zrozumieniem niektórych zdań (ze strony gramatycznej). Szkoda tylko, że już nie jest rozwijana. v.v
Jakbyś szukał książek do nauki, to daj znać. Trudno u nas kupić sensowne, a przynajmniej będę mógł pomóc coś wybrać. :)
@RedDeadSalvation: Strony raczej nie zdejmą. :) Po prostu autor nie chce jej rozwijać. Dość dobrą książką na początku jest "Japoński nie gryzie" od Edgarda. Nie jest to może mistrzostwo, jest parę błędów (niewielkich), ale z tego co widziałem, to póki co jedna z najlepszych książek dostępnych tak po prostu na rynku (chodzi tutaj o typowe księgarnie i np Empik). Jeśli dobrze znasz angielski, to możesz spróbować swojego szczęścia z "Genki". Słyszałem,
@RedDeadSalvation:
Genki jest w porządku. Łatwo znaleźć pdfy.
Mi jednak znacznie przyjemniej uczy się korzystając z tego: www.nihongomaster.com
Co prawda po przejściu podstaw dostęp jest płatny, ale moim zdaniem warto, bo kurs jest dobrze przygotowany i cena za miesiąc równa się cenie 1 godziny z nauczycielem.
Jednak do samodzielnej nauki trzeba mieć dużo motywacji i jak nie wiążesz jakiejś przyszłości z tym krajem, warto się dobrze zastanowić, bo na pewnym etapie
@Shishkaberry: Jedyną moją mocną stroną jest nauka języków dlatego chcę się nauczyć Japońskiego lecz niestety mój charakter pisma jest jak u przedszkolaka więc mam nadzieję, że dokładność w pisowni nie jest aż tak ważna. Wcześniej opanowałem liczenie, tworzenie zdań i 2 alfabety ale jakoś olałem to, teraz od nowa znowu się uczę bo nie pamiętam praktycznie nic.
@RedDeadSalvation: Muszę Cię zmartwić bo znaczenie ma kolejność każdej kreseczki w znaku i oczywiście strona od krórej zaczynamy stawiać kreski. Krótko mówiąc, ma niebagatelne znaczenie xd_ Ale jak od początku uczy się poprawnych zasad to wchodzi w krew automatycznie. Od siebie polecam www.nihongomaster.com , podstawy są do opanowania za darmo, a może Ci się spodoba.
Przed zabieraniem się za kanji warto ogarnąć trochę gramatykę używając kany, a potem dokładać kanji stopniowo zastępując sylaby w zdaniach.
Jest dużo aplikacji na androida do nauki pisania etc.
W książkach do nauki czasem dołączają takie kartki do ćwiczenia, które są zadrukowane jak papier milimetrowy. W sumie nawet papier milimetrowy może być - ułatwi sprawę na początku.
I jak Ci się chce, to polecam ogarnąć tzw. fudepen (pisak z pędzelkiem na końcu