Wpis z mikrobloga

Po ponad tygodniu użytkowania przyszła pora na mała recenzje smartwatch'a od #gearbest
Jest to zegarek produkcji Ulefone a dokładniej model GW01
Link: klik
Cena: 55$
Kilka zdjec: klik

Pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne! Zegarek przyszedł do mnie w porządnym kartonowym pudełku. Po otwarciu widzimy naszego smartwatch'a osadzonego na wkładce z gąbki. Tarcza jak i tył zegarka zabezpieczone są folia ochronna. Pasek wykonany jest ze sztucznej skóry, ale bardzo dobrej jakości. Jak na smartwatcha za niecałe 60$ jestem naprawdę miło zaskoczony.

Po uruchomieniu naszym oczom ukazuje się menu wyboru języka. Nie ma polskiej wersji, dlatego wybieram język angielski. Połączenie z telefonem jest dziecinnie proste - w menu zegarka znajduje się duża ikonka BT, i tam szukamy urządzeń w pobliżu.


Obok ikonki znajdziemy przycisk odpowiedzialny za "app download" będzie tam Kod QR do poprania apki na telefon :) Po tym kroku jesteśmy gotowi do używania naszego zegarka.

No właśnie jest to zegarek! W takim razie jak wygląda tarcza? Mamy do wyboru 5 różnych typów wyświetlania godziny.
Jak sprawdzamy godzinę?
Fajna opcja jest to, przy podniesieniu ręki będzie się automatycznie włączał i ją wyświetlał. A jeśli nie tak, to wystarczy wcisnąć srebrny guzik aby podświetlić ekran, i wyłączyć funkcje "budzenia" w ustawieniach.
Godzina zsynchronizowała się automatycznie, co jest dla mnie plusem.

Co potrafi ten zegarek? Oj ma wiele funkcji. Najważniejsza dla mnie jest (i pewnie dla wielu mireczków) wyświetlanie najróżniejszych powiadomień.


Na zegarku pokazują nam się wszystkie powiadomienia z telefonu, co jest świetna funkcja. Z moim telefonem miałem możliwość odczytania całych wiadomości SMS, wiadomości z messengera czy powiadomień ze SnapChata i innych aplikacji na telefonie. Przy powiadomieniu nasz zegarek może wibrować lub sygnalizować nam to dźwiękiem.

Po za powiadomieniami zegarek możne służyć nam jako zestaw głośnomówiący np. podczas jazdy samochodem. Mikrofon jak i głośnik sprawują się dobrze jak na tak mala konstrukcje. Co więcej? Znajdziemy w nim kalkulator, stoper, pulsometr, kalendarz, alarm, termometr i kilka innych.

Zastanawiacie się pewnie ile trzyma bateria? W moim przypadku przy ciągłym połączeniu z telefonem i dość częstym używaniem bateria wytrzymała półtora dnia. Uważam to za dobry wynik, bo i tak można go ładować podczas snu razem z telefonem.

Jak sprawuje się ekran dotykowy? Działa dość płynnie i idzie się przyzwyczaić do niego. Sam zegarek nie zacinał mi się i nie odczułem wolnego działania. Sam wyświetlacz jest bardzo jasny, i nawet w słoneczne dni wszystko było czytelne. Chodź zauważyłem że ekran jest dość podatny na zarysowania.

Jak zegarek prezentuje się na ręce? Jak dla mnie super! Jest masywny i bardzo porządnie wykonany. Nadaje się do użytku codziennego, ale zdecydowanie lepiej wygląda w połączeniu z koszula :) W wybranej przeze mnie wersji kolorystycznej pasek trochę nie pasuje do tarczy.

Czy jestem zadowolony?
Tak, jestem naprawdę mile zaskoczony jakością wykonania i możliwościami. Zegarek ma kilka minusów, ale nie wpływają one na użytkowanie. Pamiętajcie ze jakby nie patrzeć jest to budżetowy smartwatch :)

Plusy:
+ powiadomienia z telefonu
+ jakość wykonania
+ różne skorki zegarka
+ wiele ciekawych funkcji

Minusy:
- możliwe rysy na ekranie
- brak możliwości zmiany paska
- słaba rozdzielczość ekranu
- czasami wyświetla te same powiadomienia z telefonu

Ogólna ocena -> 8/10

#itemyzchin #smartwatched #smartwatch #banggood #recenzja #chinskiecuda #ulefone #aliexpress
x-SANTA-x - Po ponad tygodniu użytkowania przyszła pora na mała recenzje smartwatch'a...

źródło: comment_B3Sh4yspYeJlVNNpJBnsIXLtVbRRVqjX.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz