Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, doradźcie.
Wysyłam telefon do naprawy. Kupiony w sklepie Gizchina. Dostałem adres do wysyłki, przygotowałem paczkę z samym telefonem.

Wracam właśnie z poczty. Kosz wysyłki bez priorytety to 56 zł (paczka idzie ponad miesiąc). Z priorytetem prawie 100 (dostarczona w kilka tygodni).
Strasznie dużo jak na moje oczekiwania, spodziewałem się czegoś w okolicach 30-50 zł max.

Jest jakiś tańszy niż PP sposób wysyłki do Chin.

Niestety w/g informacji od Gizchina nie chcą abym przesyłkę wsyłał kurierami tylko rejestrowaną pocztą lotniczą

1. Carrier: Sending back only with following carrier, and advise the tracking number when available.

- Shipping by registered air mail (the one with tracking no.), declare as Repaired Communication Tool, value at 29.9USD (It is important, or it may cause customs problem and serious delay)

DO NOT use the express like TNT, UPS, Fedex, and DHL. Or it will has Customs problem.(If you ship the parcel to us via TNT, UPS, Fedex, and DHL ,if it produce the tax, we will refuse to sign the parcel)


#aliexpress #gizchna #kiciochpyta
  • 9
@Mikaeru list polecony priorytetowy bez deklaracji wartości (jeśli zaginie to tracisz) - za telefon dałem 29.30
lub
z deklaracja wartości lekko droższy chyba 35
@Andczej: możesz rozwinąc jakie są konsekwencja dla wysyłającego zadeklarowania mniejszej wartości paczki? Czy dobrze rozumiem że to tylko ma znaczenia w momencie zaginięcia paczki?
@Mikaeru to są dwie sprawy

1. deklarujesz na poczcie wartość paczki bo jak zaginie to dostaniesz pełny zwrot tego co deklarowałeś

2. deklaracja celna - tu Chińczyk chce mniejsza wartość, ale większość mirkow która coś wysyła do Chin nawet tego nie wypełnia