Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś wytłumaczy jak jeść "słonecznik turecki - prażony solony z przyprawami" (od Słonpolu).
Ja tego nie rozumiem, słonecznik w skorupce, tylko takiej jakby dłuższej, jest przyprawiony z ZEWNĄTRZ, na skorupce. W środku jest zwykłe nasionko. WTF?! Mam jeść razem z tą skorupką czy wyłuskiwać nasionka? Jeśli wyłuskiwać, to trochę bez sensu, że to skorupka jest w paprykowej przyprawie, a w środku nic nie czuć. Z kolei jak jem ze skorupką, to z początku spoko, bo chrupkie i pikantne, ale potem ten smak przemija i mam same wióry w ustach. WTF?! Jak to jeść?!
#kiciochpyta #jedzenie #gastronomia
  • 38
  • Odpowiedz
#!$%@? też przybywam tutaj z google jak jeść słonecznik xD wprawdzie ja wiedziałem żę łupin sie nie je ale się zastanawiałem dlaczego one są solone i technikę miałem taką że zębem łamałem skorupkę i potem paznokciem wyciągałem nasiona i je jadłem, ale w sumie zaczeły mnie boleć zęby od łupania w ten sposób i szukałem infa czy coś jest nie tak z moją techniką xD

ludzie setki lat temu umieli polować na
  • Odpowiedz
No elo w 2023. Mój sposób to kilka ziarenek (pięć) do gęby i memłam to jęzorem zlizując słoną przyprawę. W międzyczasie łupinki trochę nasiąkają i gdy czuję, że wymemłałem całą przyprawę to przerzucam wszystko na lewy policzek jak chomik i pojedynczo sobie wyłuskuję ziarenko. Łupinkę wypluwam a ziarenko albo zjadam albo przerzucam na prawą stronę paszczęki i jak uzbieram wszystkie to dopiero konsumuję. I znów cały cykl od początku.

Mam nadzieję, że
  • Odpowiedz
Nie mogę uwierzyć, Wy wszyscy chyba serio jesteście jakimś pokoleniem Ikea. Nigdy nie mieliście w rękach całego kwiatu słonecznika i nie wyjadaliscie ziarenek? Przecież to jest banalnie proste, lekko się naciska palcami i pęka, albo zębami i delikatnie ściskając wręcz strzela się nim do buzi. Nie sądziłem że jesteście wszyscy już tak wygodni, że musicie mieć nawet łuskany słonecznik ????‍♂️ owoce też już kupujecie obrane?
  • Odpowiedz
  • 1
Nie mogę uwierzyć, Wy wszyscy chyba serio jesteście jakimś pokoleniem Ikea. Nigdy nie mieliście w rękach całego kwiatu słonecznika i nie wyjadaliscie ziarenek? Przecież to jest banalnie proste, lekko się naciska palcami i pęka, albo zębami i delikatnie ściskając wręcz strzela się nim do buzi. Nie sądziłem że jesteście wszyscy już tak wygodni, że musicie mieć nawet łuskany słonecznik ????‍♂️ owoce też już kupujecie obrane?


@kaspernova: Za to Ty chyba jesteś
  • Odpowiedz
@AgentGecko: Dzisiaj wpadł w moje ręce ten słonecznik i jestem zdziwiony, że łupin się jednak nie je.
Kilka lat wcześniej kupiłem podobny słonecznik w śp. Tesco, solony w łupinach ale ziarenka mniejsze i ciemne, bardziej przypominał nasz. Nie było napisane, że turecki, więc nie mogłem trafić na ten wątek. I wiecie co było napisane na opakowaniu?


Nie dałem rady zjeść całego i go wypieprzyłem. Ten chyba skończy podobnie, po tym co
  • Odpowiedz