Wpis z mikrobloga

Mireczcy z #www #informatyka #pozycjonowanie, takie pytanko mam, mam taką mega bidną stronę mojej firmy, w zasadzie obrazek png z logo, adresem i zdjęciem. Na pewno nie ma żadnych metadanych itp. i google mnie nie indeksuje. Wystarczy dopisać same metadane czy trzeba przerobić stronę żeby miała jakiś tekst co można go przeczytać w sensie nie png czy jpg?
  • 14
  • Odpowiedz
@elemenTH: nie masz strony to nie jesteś w googlach :P Tak, trzeba zrobić stronę (przynajmniej jedną). Nazwa wskazuje na to, że to strona a nie bezużyteczna ilustracja
  • Odpowiedz
@npsr: Okejka, muszę to zlecić komuś bo o ile jakąś tam z obrazków poskładać w corelu umiem, taką też zrobiłem to już zabawy w html nie dla mnie.
  • Odpowiedz
@elemenTH: No jeśli potrzebujesz czegoś, co działa to raczej potrzebujesz kogoś, kto zwyczajnie się tym zajmuje. Dość oczywiste :P Tylko nie szukaj cebuli u studenciaków na oferii i innych takich, bo i tak wrócisz z tym samym problemem :P
  • Odpowiedz
@elemenTH: Mając stronę bez tekstu strzelasz sobie w stopę jeśli chodzi o pozycjonowanie.
A przy okazji zauważ też, że jeśli sam składasz stronę z obrazków, to prawdopodobnie nie będzie ona używalna na urządzeniach mobilnych (a wejść z tych jest coraz więcej, nie mówiąc już o tym, że Google będzie kładło coraz większy nacisk na dostosowanie stron do tych urządzeń, co przełoży się na gorszą widoczność).
Nie baw się w dłubanie strony
  • Odpowiedz
@dziki_rysio_997: nie mam dużej konkurencji, nie mam jakichś tam ofert internetowych, potrzebuję zwykłą stronę z numerem telefonu i adresem, to tyle. Branża jest jaka jest, każdy ma to samo tylko po prostu jak ktoś wpisze w wyszukiwarkę to ma mu wyświetlić w wynikach też moją stronę a tam znajdzie adres i telefon, wystarczy.
Wcześniej składała się z tła i jednej grafiki, dodałem teraz w jakimś tam edytorze do tego co jest
  • Odpowiedz
@elemenTH: Za stówkę postawię Ci prostą stronę WWW na darmowym szablonie, ale tylko dzisiaj, bo w sumie nie mam co robić (chory) i jestem przy PC. Będzie dobrze zoptymalizowana pod kątem SEO, jak masz hosting i domenę to Ci mogę pomóc wrzucić i zaindeksować w wyszukiwarce.
Ponieważ to tylko stówka, to musimy się wyrobić w plus - minus godzinie. Ja wybiorę kilka prostych szablonów, wrzucę zaproponowaną przez Ciebie treść, wrzucę do
  • Odpowiedz
@pcmasterrace: to nie teraz, nie mam przygotowanej treści bo nawet prostą trzeba czymś zapełnić, zdjęcia mam w domu no i ze wspólnikiem wszystko muszę uzgadniać, przynajmniej zarys. Nic na wariata.
  • Odpowiedz
@elemenTH: Spróbuj sobie przysiąść i samemu to zrobić. Edycja prostego szablonu w HTML polega na tym, że wywalasz gotową treść i zastępujesz ją swoją. Zobacz przykładową stronę z darmowymi szablonami: https://w3layouts.com/
W sieci tego jest masa, tylko nie usuwaj linka ze stopki. Wybierasz coś dla siebie. Otwierasz w edytorze (polecam notepad++) i edytujesz. Zajmie CI to pewnie z kilka godzin, ale raz - za free, dwa - zdobędziesz nowego skillsa, który
  • Odpowiedz
@pcmasterrace: ogólnie będziemy robić swoją w kolorystyce, porobię jakieś ładniejsze zdjęcia może żeby było co wkleić. Chodziło mi o samo indeksowanie przez google treści, dopisane są już metadane i tekst w samej stronie oprócz obrazka żeby było co indeksować. Muszę poczekać na rezultat ;) Cyknąłem też reklamę google bo to groszowa sprawa.
  • Odpowiedz