Wpis z mikrobloga

@RejczelMakAdams: Wiem czym jest OUN i poza receptorami bólowymi ma wiele innych zastosowań, ale powiedź mi gdzie jest ta świadomość? Czemu uważasz, że zwierzęta ubojne powinny być traktowane niczym święte krowy gdy przy uprawie roślin giną miliony milionów owadów, które też mają układ nerwowy? Skąd przekonanie, że świadomość mają jedynie zwierzęta z bardziej wykształconym układem nerwowym?
@RejczelMakAdams Nadal nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie. Nie jestem obrońcą zwierząt ani roślin ale uważam, że ochrona tylko pewnej grupy bo mają ładne mordki i z nimi sympatyzujemy jest debilnym argumentem. Ja winszuje lania wody bo nie jesteś w stanie odpowiedzieć na jedno proste pytanie. Gdzie jest ta świadomość i emocje? Bo odczuwanie zewnętrzne i wewnętrzne z motoryka to trochę mało by nazwać to świadomością
@RejczelMakAdams: Lokalizacja świadomości jest ciężka ponieważ stwierdzamy ją po pewnych zachowaniach, ale jeżeli organizm nie wykazuje tych zachowań lub nie jesteśmy w stanie ich stwierdzić to ma świadomość? Taki komar, nie jesteśmy w stanie stwierdzić jego świadomości no ale ma OUN więc chyba ma świadomość. No ale skoro konkretne zachowania świadczą o świadomości to czy rośliny które ustawiają się w kierunku słońca nie mają świadomości? Kiedy kończy się rekacja chemiczna a