Wpis z mikrobloga

Tak ciągle myślę nad tym. Czy Kupić cb radio czy używać aplikację na telefon.
Zalety: CB
- wiesz co się dzieje na drodze,
- pomoc,
- szybka komunikacja
Wady:
- przewody,
- wulgaryzmy,
- cena,
- usuwanie anteny jak wjeżdżasz na parking,
Zalety: Aplikacja
- za darmo,
- wiesz co się dzieje na drodze,
- bez przewodów oprócz ładowania telefonu,
- bez anteny
Wady:
- nie dowiesz się w szczegółach się dzieje na drodze,
- transmisja danych,
- reklamy, które w sumie nie przeszkadzają,
- nie można pogadać w czasie trasy.

Wypowiedzcie się Mirki czy rozwiązanie jedno lub drugie czy jeździcie z obydwoma rozwiązaniami.
#motoryzacja #cbradio #yanosik #rysiek #ankieta

CB radio vs Aplikacja

  • Cb radio 23.7% (59)
  • Aplikacja 43.8% (109)
  • To i to 32.5% (81)

Oddanych głosów: 249

  • 21
@wladek-wlodyszkiewicz: Wybierz to, co potrzebujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do uzyskania informacji o kontrolach, wypadkach itp Yanosik Ci wystarczy - jeżeli jednak w trasie potrzebujesz kontaktu z innymi kierowcami, żeby nie zwariować - tego aplikacja Ci nie zapewni, i lepszym rozwiązaniem będzie CB
@wladek-wlodyszkiewicz: od 3 lat tylko Yanosik. Ostrzega praktycznie zawsze, choć zdarzają się zgłoszenia widmo albo nieaktualne. Jeszcze rok temu nagminne było, że gdy nieoznakowany kogoś zatrzymał na poboczu, to debile zgłaszali to jako suszarkę, teraz jakby mniej. Cenie sobie brak debili i trolli drących ryja w przeciwieństwie do CB. Brak kosztów i nie trzeba anteny. Nie mam problemów z usłyszeniem podczas rozmowy z pasażerem, można sobie też dokupić jakąś tanią słuchawkę
chyba ostatnio użyłem go ze 2-3 lata temu. W zabudowanym nie przekraczam 60km/h. Nie boje się policjanta, który wyskoczy z krzaków.


@fotograf_warszawiak: Ale wiesz, że cb nie służy wyłacznie (choć potwierdzam, że głównie) do ostrzegania o policji? Nie raz mi się udało uniknąć stania w korku właśnie dzięki CB.