Wpis z mikrobloga

Od kilku dni szczęśliwy posiadacz #ps4. Po ponad 15 latach grania na PC przesiadka na konsolę. Miałem już wcześniej przelotny kontakt z konsolami( bo miałem i PS2 i PS3 a na PS1 zagrywałem się w Tekkena 3, Crasha, Spyro czy GT2) ale to moja taka pierwsza z którą chce zostać na dłużej. Wnioski :

1. Gra się po prostu wygodniej. Tak miałem kombinację PC+ TV+ pad i to nie to samo co konsola. Po prostu jest mniej problematyczna
2. PC ogólną wydajnością masakrują konsolę ale uwaga. Skoro taki W3 działa praktycznie tak samo i praktycznie tak samo wygląda(różnicę można zobaczyć tylko na screenach) to po co przepłacać za kompa który ciągnie tą grę na uber? Tak grałem w wersje PC.
3. Jestem już w takim wieku że przestały mnie rajcować cyferki i jaki to PC ma wydajność bo na wypasionego PC stać może 5-10 % procent ludzi z pod pewnego tagu. Większość gra na przeciętnym sprzęcie
4. Granie na PC przypomina obecnie raczej lansowanie się na sprzęt kto co ma w obudowie
5.Jeśli wyjdzie NEO nie będę miał problemu żeby kupić bo zwyczajnie PS4 przyda się więcej mocy. Każdy kto ma trochę oleju w głowie przyzna że poprzednia generacja trwała za długo. Obecnie postęp jest taki że nie mam nic przeciwko na 3letni cykl konsol.
6. Nowy DS4 jest GENIALNY. #!$%@? każdy kto miał w dłoniach poprzednie przyzna że ten leży znacznie lepiej. Inaczej wyprofilowany, większy i solidniejszy. DS3 np mogłem wykręcić w rękach. Nie widzę tylko zastosowanie do głośnika,światełka i wejścia na słuchawki.
7. Uncharted to genialna gra. O ile 1 nie wytrzymała próby czasu i jest dziś przeciętną grą(ale ma parę dobrych momentów) to 2 to już inna historia. Jedna z serii której zazdrościłem będąc Pecetowcem.

Nie chce mi się rozpętywać kolejnej wojenki co lepsze bo to nie ma sensu. Niech każdy gra na czym chce. Doskonale znam zalety PC teraz poznaje zalety konsol i dla mnieto drugie jest wygodniejsze. Zostawię sobie laptopa do pogranie w starsze klasyki jak HOMM3 , Commandos , Fallout Tactics , Diablo, Warcraft,Jagged Alliance, Tzar czy takie zapomniane już gry jak Dark Colony czy Armies of Exigo. No i CS GO

A stacjonarkę sprzedam.

Bawcie się
  • 38
@jam_nick: ale wytlumacz gdzie jest mniej problematyczna. Zaznaczam, ze mam i ps4 + pad + tv i mocny PC + pad + tv. Konsole odpale po raz pierwszy od 3 miesiecy bo wyszlo Uncharted 4.

Poproszę Ciebie albo @bananaanaalord: aby podać jedno miejsce gdzie jest konsola mniej problematyczna :D (oczywiscie zakladam tu, ze ktos ma umiejetnosc obslugi PC na poziomie skrajnie podstawowym)

edit: doczytałem reszte i tak jak myślałem, nie
Nie widzę tylko zastosowanie do głośnika,światełka i wejścia na słuchawki.


@bananaanaalord: Głośnik to bajer w niektórych grach, jak np TLoU, światełko służy do Playroomu i także do bajerów typu miganie na niebiesko-czerwono w GTA w czasie pościgu, a wejście na słuchawki jest dobre, jak ktoś jest w domu i nie możesz mieć dźwięku z TV - ja używam tego również do czatu głosowego na imprezie
@bananaanaalord: protip: kup sobie nakładki na gałki analogowe, raz że się lepiej gra, a dwa, że w tych DSach się strasznie niszczą. U mnie w obu padach, to samo R2 - sprężynki przestają odbijać. Na jakość wykonania jestem wściekły, bo dzisiaj musiałem kupować 3 pada, a nie gram jakoś specjalnie dużo.