Wpis z mikrobloga

Hej, hej, pomyślałam sobie ostatnio, że w sumie od zawsze interesowałam się całkiem biologią, mam nawet i podstawy, ale czasem jak coś w tym kierunku rozkminiam to czuję, że mam całkiem sporo luk w tej mojej wiedzy, a nie dość, że to lubię to jeszcze moje zainteresowania i studia trochę o to zahaczają. W związku z tym prosiłabym bardzo o polecenie jakiś fajnych książek, które uzupełniają podstawy i trochę rozszerzają, przy czym miłoby było gdyby były napisane całkiem przystępnie.
Też chciałabym doprecyzować, że chodzi mi głownie o anatomię człowieka, mózg, wszystkie układy, choroby, genetykę czy biologię ewolucyjną, bo z roślinami, zwierzątkami i jednokomórkowcami to jednak nie po drodze mi było.

#biologia #medycyna #anatomia #genetyka #ewolucja
  • 17
@tutajinnylogin: to nie głupi trop, chociaż tam jest często wszystko porozrzucane, no i nie wiem jakie konkretnie byłyby fajne :< mam jakieś stare repetytorium, ale tam wszystko jest już w tabelkach i w pigułce, a ja bym chciała opisy procesów i mechanizmów, a nie wymienianki
chociaż tam jest często wszystko porozrzucane


@alicemeow: Nie wiem z jakich podręczników korzystałaś ale wydaje mi się, że co jak co ale podręczniki mają wszystko poukładane działami i jest tam pewna konsekwencja w kolejności tematów. Repetytoria są do dupy, one mogą się przydać do powtórek a z pewnością nie do nauki.

Jeżeli chodzi o nadrobienie liceum to anatomię i fizjologię polecam zacząć od Hosera. Czyta się go bardzo łatwo i
@alicemeow: fajną książką o tym, jak działa człowiek, jest fizjologia człowieka w zarysie władysława traczyka - tzw 'mały traczyk'. :) o chorobach można pójść w podręczniki z patofizjologii, ale nie mam nic konkretnego do polecenia bo średnio mi się te książki podobały, niemniej możesz spróbować np. zahorską-markiewicz - niektórym podchodzi.