Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tą #matura ustna z angielskiego? W pierwszym zadaniu jest rozmowa, i to ja mam w zasadzie więcej mówić i rozwijać tematy jakie zostały podane, ale przecież tak się nie da rozmawiać. Przecież nie będę sobie sam zadawał pytań i na nie odpowiadał, co nie? Nie miałem za bardzo próbnej matury z ustnego, stąd moje pytanie. Pomoże ktoś?
  • 9
@1984: Egzaminator powinien chociaż troszkę zaczepić o temat. Ale jeśli nie, to musisz mówić coś w stylu: "a co do tego mieszkania to chciałbym takie i takie, jak ci się podoba ten pomysł?"
Egzaminator będzie cię pytał o różne rzeczy, raz prawdopodobnie się z czymś nie zgodzi, żebyś musiał podać inną propozycję.
@1984: Mialem dzisiaj, normalny dialog to jest. Egzaminator odpowiada Ci, że woli isc do kina zamiast teatru, ze nie lubi fastfoodow, że woli jechać twoim samochodem itd Egzaminator dostosowywuje sie do tego co Ty powiesz. Mów jak najwiecej opcji, że chcesz jechać autobusem, pociagiem itd a egzaminator wybierze jeden i przejdzie dalej. Powodzonka