Wpis z mikrobloga

#programowanie #java

Jak najlepiej rozwiązać problem otwarcia aplikacji desktopowej z poziomu przeglądarki. Nie chodzi mi o otwarcie aplikacji w okienku przeglądarki. Podejścia widzę dwa.

1. Stworzenie swojego protokołu URI, niektóre aplikacje tak mają (np. steam,origin).

2. Odpalenie jakiegoś małego web serwisu, który nasłuchiwałby i po wysłaniu requesta np. otwierał żądane okno aplikacji desktopowej.

Oba podejścia wymagają działania w tle jakiejś usługi. Tego jestem świadomy. Chciałbym poznać wasze zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
@CortesHernan: Opcja 2 to trochę od dupy strony - jeśli serwer aplikacji webowej i serwer "usługi" nie będą na tej samej maszynie narażasz się na wszystkie problemy na poziomie infrastruktury związane z zobaczeniem się maszyn w sieci (maski podsieci, firewalle itd), a w przypadku żądania z frontendu - przeglądarki mogą pogonić cię za Cross-Origin.

Opcja 1 podoba mi się jako zdecydowanie lżejsza i customizowalna - wydaje mi się, że w razie
@CortesHernan:
Obawiam się, że system operacyjny i tak musi wiedzieć, że dany protokół trzeba powiązać z aplikacją.

Nie za bardzo nie podoba mi się to, że przekazywanie urla idzie dalej jako atrybut wykonania aplikacji - bo to świetne miejsce na popsucie kodowania znaków, a jeszcze nie wiem czy nie będzie tu też ograniczeń długości urla, żeby całość pakować w Base64. No i w przypadku aplikacji stanowej i która długo wstaje, trzeba