Wpis z mikrobloga

Cześć, Mirki mamy pytanie dotyczące #pracbaza od 11 miesięcy pracuje w firmie jako helpdesk tzn pomoc użytkowników czasami przygotować jakiegoś kompa dla nowego pracownika. Przez ten czas nauczyłem się trochę nowych rzeczy ale szczerze mówiąc dup... to nie urywa i zastanawiam się nad zmiana pracy na cos bardziej ambitnego jakieś administrator Windows Server cos w ten deseń i tu pojawia się moje pytanie czy warto robić teraz już taki ruch ? Czy może jeszcze poczekać ? Zapomniałem dodać ze studiuje informatykę i jestem na pierwszym roku #pracbaza #it #korposwiat
  • 14
@Piateczka: Dowiedz się najpierw czy w obecnej firmie (albo na studiach) nie masz możliwości zrobienia jakichś certyfikatów/zmiany stanowiska żeby podszkolić się ile można :) Ja pracowałem też jako helpdesk zaraz po technikum, i tak wszystko sobie ogarnąłem że w dziale IT przez prawie wszystkie stanowiska w 3,5 roku przemknąłem :) Oczywiście zakończyło się to zmianą pracy i teraz bez żadnej szkoły wyższej zarabiam konkretny hajs :) Na Youtube dużo zagadnień z
Zacząłem ścieżkę certyfikacyjna M$ mam jakieś podstawy sieci potrafię skonfigurować switch czy router znam MySQL w stopniu moim zdaniem dobrym jak na kogoś kto nigdy nie pracował w bazach danych "zawodowo"
U mnie jest ten problem ze chyba za bardzo dalej nie da się pójść moi koledzy dość mocno obsadzone stanowiska maja dodam ze zespół it u mnie to raptem 4 osoby ja programista kierownik i jeszcze jeden kolega admin
Chciałem u siebie wdrożyć WDS ale niestety się nie udało bo nie poprostu nie dostałem zgody w AD nie działam bo nie mogę nie dotknąłem się tutaj nic serwerowego i chyba nigdy się nie dotknę stad chciałbym właśnie czegoś nowego
@Piateczka: Jeśli tak to wygląda, to przez 11 miesięcy IMHO nauczyłeś się wystarczająco dużo. Poproś szefa o szczerą rozmową i powiedz że chcesz się rozwijać i potrzebujesz wyzwań. Poproś o delegację uprawnień w AD - nie potrzebujesz być od razu adminem, żeby móc resetować konta i tworzyć nowych userów. A zobaczysz jak to wygląda i poznasz podstawy AD. Czemu nie zgodzili się na WDS? Brak zasobów sprzętowych czy ludzkich? To nie
Co do WDS to chyba bardziej sprzętowych ale w sumie z tego co się orientuje to w tej chwili mamy trzy lub cztery wirtualni wiec jedna mógłbym wykorzystać do WDSa
@Piateczka: Sam sobie odpowiadasz? :> 3k netto? To nieźle. Jak masz kumatego szefa który nie traktuje swoich pracowników jak gówno to powinien coś zrobić żeby zespół dobrze się czuł. No chyba że widzi, że sobie nie radzisz, ale to może wtedy mógłby przydzielić Ci jakiegoś mentora który by Cię podszkolił. Duża firma?
@Piateczka: 3k netto to spoko wynagrodzenie. Ja chodziłem na rozmowy to jak chciałem 2200 mieli wielkie otwarte oczy a mam ponad rok doswiadczenia i na wiekszosc pytan odpowiadałem prawidłowo. Chciałbym mieć taką prace jak ty mógłbym pracować i jednocześnie isc na studia.