Wpis z mikrobloga

Mirki, jest taka sprawa, następne rozdajo. Taguję tylko #arduino #elektronika, bo chcę żeby komuś to się faktycznie przydało i zostało użyte w jakimś projekcie, a nie schowane do szuflady.

Jednocześnie przypominam, że trwa wcześniejsze rozdajo.

Do oddania tym razem mam:

2 zestawy od @forbot o których pisałem tutaj. W tym oryginalne Arduino Uno. Podstawy arduino. Podstawy elektroniki.

LED strip 5m na 12V z diodami WS2811 kupiony na aliexpress. Wersja IP67 30LED Per Meter.


50 diod RGB też z aliexpress


Zasady:
1. Rozdajo kończy się 48h od opublikowania tego posta.
2. Zwycięzcę losuję spośród komentujących. Piszcie do czego wykorzystacie te sprzęty w razie wygranej.
3. Jeden farciarz zgarnia wszystko.
4. Zielonki nie biorą udziału.
5. Napiszę tutaj kto wygrał i wyślę PW do zwycięzcy. Czekam max 24h na odpowiedź. Jeśli nie będzie odpowiedzi, to losuję kolejnego.
6. Przesyłka na mój koszt pocztą polską. Nie wysyłam za granicę.
Nobody - Mirki, jest taka sprawa, następne rozdajo. Taguję tylko #arduino #elektronik...
  • 83
  • Odpowiedz
@Nobody: matkobosko jak trafiles, chcialem kupic takie graty, zeby do nowego mieszkania przygotowac proste oswietlenie przy podlodze uruchamiane na czujnik. Plusuje tak bardzo ze plus sie zaczyna robic pomaranczowy.
  • Odpowiedz
@Nobody: pasek led przyda się do mini projekciku, sterowanie światłem w pokoju, listwą do której podłączony jest komputer, samym włączeniem/wyłączeniem komputera, zbieranie jakichś danych z temperaturą, czasem włączenia komputera itd. na esp8266 + arduino. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Akurat szukam. Mam zamiar zrobić 'inteligentne' oświetlenie komputera (obudowa z oknem) w zależności od temperatury/manualnie/tęcze czy inne efekty. Komputer kupuję dopiero za 2 miechy ale już o tym myślałem. Sterowane to będzie jakąś atmegą lub attiny (bo trochę ich mam). 5m trochę dużo.
  • Odpowiedz
@Nobody: Podejrzewam, że znalazłoby dobre zastosowanie na moim blogu - niedawno robiłem wizualizer (tu prezentacja, a tu projekt), adresowany led stripe byłby ciekawym rozszerzeniem projektu. A co do diod RGB - zawsze chciałem zrobić LED Cube'a ʕʔ
  • Odpowiedz
@Nobody: Od dłuższego czasu za mną chodzą te cyfrowe LEDy, chętnie bym je trochę bliżej poznał ( ͡ ͜ʖ ͡) widziałem kiedyś taki kozacki wyświetlacz z dysku twardego i ledami naokoło tarcz...
  • Odpowiedz
@Nobody: Tez właśnie zamierzałem zaopatrzyć się w arduino bo mam zamiar zrobić system alarmowy do mieszkania bo ostatnio coś kradną na osiedlu ;) kilka węzłów z arduino + moduly albo gsm albo wifi + czujniki ruchu i powiadomienia na telefon w razie wykrycia. Do tego dojdzie pewnie jeszcze jakas apka webowa i to na początek wystarczy ;) a zestaw się przyda do treningu
  • Odpowiedz