Wpis z mikrobloga

Sobota całkiem owocna. Pierwszy w życiu #osx zainstalowany na blaszaku i mam w pełni działającego #hackintosh!
i7-4770 daje radę. Cały proces właściwie krok po kroku z tego opisu: http://9to5mac.com/2016/03/15/building-an-affordable-hackintosh-guide-tutorial/, jedynie nie mam dedykowanej karty graficznej więc nie instalowałem dodatkowych sterowników. Działa wszystko, z wyjątkiem WIFI, bo włożona karta TPLink nie ma wsparcia dla OS X. Za to Ethernet śmiga już bezproblemowo. Wyniki z Geekbencha w komentarzach. Sam procesor wypada lepiej niż najbardziej dopasiony model MacBooka Pro 15", pomiędzy najbardziej dopasionym obecnym iMakiem i modelem wcześniejszym. Do mirko wystarczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz K69amil - Sobota całkiem owocna. Pierwszy w życiu #osx zainstalowany na blaszaku i ma...
źródło: comment_cm5a2dPg0hBTltxU1TiwvrMeOCLM4wXb.jpg
  • 32
@mars83: Na OS X siedzę już od dłuższego czasu, więc żadna nowość dla mnie (może jedynie poza wydajnością, bo do tej pory ciągle MacBooki). Ogólnie jestem bardzo zadowolony z systemu, bo jest ładny, świetnie współpracuje z innymi urządzeniami Apple, a jednocześnie ma się pod spodem UNIXa (dla programistów i ludzi z IT bomba). Gratuluję zakupu! :)

Update: Samą instalację robiłem z czystej ciekawości, żeby zobaczyć czy się da i jaki będzie
@K69amil: Jedno pytanie, bo to mnie zawsze powstrzymywało przed zrobieniem hackintosha - jak wygląda kwestia dual boota z Win 10? I czy da się zainstalować OS X nie "niszcząc" obecnie zainstalowanego Windowsa?
@Ch-jogromPL: tak, działa
@M4ks: WiFi od początku wiedziałem, że nie będzie działać, za stary model TP-Linka. Grafika zintegrowana działa. Innej nie mam. W tutorialu Nvidię zainstalowali bezproblemowo. Na razie czysty OS X, bez drugiego systemu.
@PuchatyKuba: iTunes się zaktualizowało, ale systemu jeszcze nie testowałem.
@PuchatyKuba: tylko on nawet chyba nie ma prawidlowo podstawionego tego hacka, z 10.11.4 na 10.11.5 dobrze postawiony hack powinien bez problemow sie zaaktualizowac, problem bedzie dopiero jak wyjdzie 10.12, wtedy trza bedzie odczekac te pare tyg az wszystko ogarna i tyle
@OPZK: dual boot jest jak najbardziej możliwy i mnóstwo ludzi z tego korzysta. Nie wiem jak kwestia wyglada z win 10 ale na 7 najpierw stawiasz windowsa a potem osx na oddzielnej partycji lub lepiej na osobnym dysku. Na koniec instalujesz bootloader który uruchamia sie przed startem systemu i daje opcje wyboru który chcesz uruchomić.