Wpis z mikrobloga

Mirki #wedkarstwo siedzę od rana na rybkach. Łowie pierwszy raz na metodę. Rozrobilem pellet ale trochę był za mokry wiec dałem odrobine zanęty żeby się lepiej kleiło No i zarzucilem. Ściągam po 20 minutach aby przerzucić a tam pellet w całości. Haczyk z przeponem sie odkleily ale reszta w zwartej kupie. Coś chyba nie gra, nie? Jakaś pomoc?
  • 7
@samixpl: za mocno zgniotles lub jeszcze za mokra zaneta z pelletem. próbuj po zrobieniu na przykład do wiaderka wrzucić gotowy zestaw i zobaczysz po jakim czasie Ci się uwalnia i wtedy masz pole manewru. inaczej strata czasu bo rzadko wychodzi od razu dobra
@samixpl: łowie dwa lata na metodę i powiem tak. Pelet namocz i odsacz osobno. Zanętę bardzo drobną nawodni w oddzielnym pudełku. Niech wszystko sobie odpocznie ~10 min i połącz dwa składniki. Nigdy nie zgniataj na maxa, konsystencja w zależności od odległości i glebokosci.

Ja robię taka że jak zgniote w ręce - nie mocno , nie lekko tak średnio - to pocierając palcami odrywają mi się pojedyncze pelety.

Metoda jest zajebista,
@samixpl: pellet 2mm moczysz 2 minuty, pelet 3mm moczysz 3 min. etc. Testuj sobie w wiaderku, powinien się rozpadać po kilku minutach od wpadnięcia do wody.