Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu rodził się w mojej głowie pomysł wymiany roweru. Aktualnie sprawa się nieco krystalizuje i jestem na etapie zbierania opinii od ekspertów, a gdzie indziej ich szukać, jak nie na mirkoblogu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obecnie posiadam krosa LAZARO ELITARY V3 i złego słowa o nim powiedzieć nie mogę.
Skąd pomysł na zmiany?
Większość wkręconych w rowerowanie prędzej czy później skłania się ku szosowatym. Nie jestem wyjątkiem.
Jednak 100% szosa to nie dla mnie (wjeżdżam czasem w teren i jak sobie myślę o tych ścieżkach, to szosowanie tam mija się z celem), pojawił się więc pomysł na przełaj. Zaczęło się od Accent CX-ONE i tak sobie buszuję po necie szukając opinii, testów itd.

Początkowo myślałem, że budżet ustawię sobie na dwukrotną wartość obecnego roweru, czyli jakieś ~3200. Widzę jednak, że budżetowych przełajów jest jak na lekarstwo. Wyjścia są dwa (lub więcej?), uzbierać więcej kasy i celować np. w [Merida Cyklo Cross 3](http://rower.com.pl/merida-cyklo-cross-3-467441?cPath=6_699_2811&) albo nowszy model Merida Cyklo Cross 300 albo kupić choćby i tego Accenta z zamiarem wymiany kół i dołożenia hamulców tarczowych. Co robić, jak żyć?

Zależy mi na hamulcach tarczowych, kołach 28", otworach montażowych pod bagażnik (na sakwy). W moim pułapie osprzęt to Sora lub Tiagra, na wyżej mnie raczej nie stać, a niżej nie chcę schodzić.

Czy jest tu ktoś, kto jeździ przełajem? Jeśli tak, to czy jest to twój pierwszy rower? Czym się kierowałeś przy wyborze? Jakie są wrażenia z jazdy względem poprzedniego roweru?

Będę wdzięczny za sugestie, podpowiedzi i wszelkie porady.
#rower #rowerowetrojmiasto
  • 32
  • Odpowiedz
@jak_to_mozliwe: Odnośnie rowerów, zawsze polecam Cyklara (obczaj sobie kolesia na fejsbuku). Sam kupiłem od niego trekkingową Gazellę w świetnym stanie, a teraz szykuję się na szosę.
Widziałem, że ostatnio wrzucał jakiegoś przełaja. Niby używane, ale sprzęt sprawdzonych firm i ma spory wybór. Warto sprawdzić.
  • Odpowiedz
@jak_to_mozliwe: nic nie trzeba było robić, bo ten rower nie jest wart nawet i 4 tys. (; cena na rok 2016 została sztucznie wywindowana o prawie 1,5 tys. zł, bo w 2015 kosztowało to to 3,4 tys. (;
  • Odpowiedz