Wpis z mikrobloga

#php #programowanie #webdev #backend

Mireczki mógłby mi ktoś ładnie wytłumaczyć jak powinien wyglądać projekt który mógłbym pokazać później przy rozmowię o staż/praktyki/pracę ? Jak wygląda zrobienie projektu gdzie chce się wykorzystać głównie php? HTML + CSS + JS potrafię wykorzystać jednak grafik ze mnie żaden i nie potrafię stworzyć strony przyjemnej dla oka. Czy tworzony projekt powinien być tak bardzo skomplikowany jak to tylko możliwe? Czy może nie ma to znaczenia i chodzi o pokazanie, że potrafi się coś więcej niż okienko logowania? Dodatkowo czy powinienem łapać się za wszystkie dostępne frameworki czy nie kombinować na siłę? Czy pomysł na projekt może być oklepany? Pozatym gdzie polecacie szukać firmy która na okres wakacyjny szuka stażystów/praktykantów (w grę wchodzi każde polskie miasto), a może macie kogoś godnego polecenia.

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 11
@Uahcim: jak umiesz to rób coś co już mógłbyś sprzedać. licz się z tym że to nie jest takie proste jak się wydaje, jakieś 80% pracy to poprawianie błędów, bugów itp.
czy wystarczy zrobić system rezerwacji w kinie czy brać się za kalkę twittera?


@Uahcim: imho system rezerwacji jest bardziej skomplikowany niz twitter :)
@karer: chodziło mi o to żeby nie brać się za kalki, tylko zrobił by sobie jakiś prosty framework pod np. system rezerwacji i miałby coś przydatnego
@bubafed: lepiej zrobic libtoola niz framework. Nikt nawet nie zwraca uwagi na domorosle frameworki. Wszystkie sa kaszana tak samo jak kaszana sa te frameworki ktore lacza backend z frontendem.

Najwiecej sie zyskuje obecnie jak umie sie przedstawic libtoola. Zestaw gotowych funkcji. Dzis ludzie przestawiaja sie na programowanie funkcyjne. W koncu zrozumieli ze jest to najwazniejsze. Ze umiejetnosc korzystania z frameworkow nie daje niczego doslownie.
@Uahcim: Zrób cokolwiek, chodzi tylko o pokazanie, że potrafisz coś napisać i w jaki sposób to robisz. W trakcie pisania pewnie wyjdą jakieś miejsca w kodzie, gdzie zrobisz coś fajnie i mógłbyś się tym pochwalić, zapamiętaj to :) To samo z nietypowymi problemami i ich rozwiązaniami.

Pozatym gdzie polecacie szukać firmy która na okres wakacyjny szuka stażystów/praktykantów (w grę wchodzi każde polskie miasto),


Możliwe, że będę w stanie Ci coś zaproponować,