Wpis z mikrobloga

@Sacramoni: Ja obstawiam, że dopiero Oculus i jemu podobne ruszą coś w tej branży. Wystarczy popatrzeć jak rozeszła się ta pierwsza seria, którą rzucili jakiś czas temu.
  • Odpowiedz
@Sacramoni: card jest prawie ze free, jest ze 2, 3 lata a sukcesu brak. Nie tyle co brak a nie przelozylo sie na popularnosc a co z tym idzie, softu duzo nie ma. Nie mowie o megaprostych grach demach tylko o czyms na poziomie - a to jest na Gear VR
  • Odpowiedz
@Sacramoni: Ja obawiam się, że Oculus może mieć ciężko po tej podwyżce ceny. Zauważcie, że nie pojawiło się żadne studio, które stwierdziło, że zrobi grę w 100% na VR na premierę Oculusa. Może okazać się, że Oculusa kupi mało osób, bo będzie na niego mało gier, a ponieważ będzie mało konsumentów, nie będzie opłacało się robić dużych gier VR, a ponieważ nie będzie dużych gier... Sam cardboard jest imho bezużyteczny. Nie
  • Odpowiedz
@Ba7on: Cena wydaje sie byc duza ale gdy sie popatrzy iz nowy Galaxy S7 bedzie kosztowal podobnie a to tylko telefon. Fakt iz tak sie koncza obiecywanki przed finalnym produktem. GVr ma ta zalate iz brak kabli i konfiguracji jak przy dk1 czy 2. Mobilny Vr bedzie tylko w 1/3 mocy rifta. O ile sam mowilem ze wystarcza gry jak z ery ps2 to z czasem zmienilem zdanie gdyz brakuje mi
  • Odpowiedz
@Sacramoni: nah... Był już w historii przypadek, kiedy powstawały takie urządzenia i tak samo jak teraz ludzie mieli z nimi problemy, głowa bolała cena za wysoka itd...
Według mnie za kilka lat już ten rynek zginie całkowicie. Dlaczego? BO:

1) Przede wszystkim nie jest to jakaś technologia ze zakładasz i masz cudowne wyobrażenie rzeczywistości. A te wszystkie reakcje to są pod publiczkę tak jak zresztą wszystkie pranki ;)
2) Jeśli mam
  • Odpowiedz
@n1troo: Ja do gier i długiego grania bym tego nie kupił, ale jako urzędzenie dodatkowe do symulatorów to strzał w dziesiątkę, zakładasz hełm z goglami na godzinkę i dookoła masz deskę rozdzielczą blackhawka albo f16 ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Tylko takie rozwiązanie może nie spodobać się designerom joysticków, bo nagle okaże się że wygląd jest zbędny skoro i tak widzimy to co w grze, więc cała
  • Odpowiedz
@MichaelP: @n1troo: @signap: @Ba7on: @Diego19: ja wierzę w połączenie AR i VR, coś podobnego do Hololensa Microsoftu. Tylko nie wierze, że to będzie tak pięknie działało jak Microsoft pokazuje. Jednak cardboard wydaje się ciekawszy bo jest po prostu prawie za darmo i dzieciaki mogą sobie na niego pozwolić. Więc jednak myślę, że potencjał jest tylko nikt nie napisał wystarczająco dobrej gry póki co.
  • Odpowiedz
@Sacramoni: Już potwierdzono, że pole widzenia w Hololens jest mniej więcej takie jakbyś trzymał przed oczami talię kart w na wpół wyciągniętej ręce. Także nie jest to tak rewolucyjne jakbyśmy chcieli. Nie wiem czy używałeś Cardboarda, ale on nie tylko jest nieporęczny, trzeba go trzymać no i ma gorsze właściwości niż soczewki w Oculusie. Cardboard jako ciekawostka - tak, jako rewolucja - nie.
  • Odpowiedz
@Ba7on: A i ja już mam jeden przykład od czego może się zestaw cardboardvr i smartfon przydać - do filmów w 3D robionych jak cutscenki na silniku graficznym - tylko bez żadnych interakcji, sama akcja i bierne oglądanie, oczywiście z możliwością ruszania głową ale nadal biernie...

  • Odpowiedz
@n1troo:
1) A zakładałeś? Bo ja testowałem Oculusa i sam bym się nie spodziewał, że wrażenia będą aż tak realistyczne. Widać mózg łatwiej oszukać, niż by się wydawało.
2) Tu się z Tobą zgodzę, za tą cenę nikt normalny tego nie kupi (poza tymi co nią srają), ale obstawiam, że z biegiem czasu zejdzie ona do przyzwoitego poziomu, jak każdy sprzęt, który się technologicznie szybko starzeje.
3) Gry na to są,
  • Odpowiedz