Wpis z mikrobloga

Zgodnie z obietnicą kilka słów na temat #redmi3 od #xiaomi który tydzień temu przybył do mnie z Chin.

Wykonanie: metalowa obudowa, wszystko świetnie spasowane, telefon dobrze leży w ręce i wygodnie się z niego korzysta

Bateria: jest na prawdę bardzo dobrze, nie używam jakoś bardzo intensywnie telefonu więc mi powinien starczyć na trzy dni, a przy większym obciążeniu (Asphalt 8, tapatalk, facebook, wykop) spokojnie starczył na dwa dni

Ekran: wyraźny, rozdzielczość wystarczająca, a kąty widzenia w porządku. Nie ma jakiegoś efektu wow, ale chyba musiałbym wydać kilkukrotnie więcej żeby taki efekt osiągnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

GPS: Słyszałem że ludzie mieli problemy w redmi z GPS. Nie robiłem jakichś specjalnych testów, pewnie na wiosnę endomondo zweryfikuje wszystko, ale nie miałem problem ze złapaniem fixa i wszystko wydaje się być w porządku.

MIUI: wymaga przyzwyczajenia, ale ogólnie jest wygodne i wszystko działa płynnie - a to chyba dla mnie najważniejsze

Ogólnie z moich ostatnich telefonów (Moto G pierwszej generacji, LG G3s, Lumia 730) redmi jest zdecydowanie najlepsze i jestem bardzo zadowolony. Przede wszystkim telefon działa bardzo płynnie co dla mnie jest chyba najbardziej istotne.

Jeśli chodzi o minusy to do samego telefonu, póki co nie mam. Aparatu nie testowałem, bo nie był mi ostatnio do niczego potrzebny. Pewnie na bieżąco jeszcze będę odkrywał jakieś plusy/minusy

- nie jest to wina telefonu, ale wszystkie aplikacje niestety instalują się w języku angielskim. O ile nie przeszkadza mi angielski w menu i ogólnie telefonie to akurat w aplikacjach trochę mnie to wkurza. Nie wiem jak przestawić Google Play na język polski bez zmiany języka całego telefonu...

- synchronizacja z Gmail. To podejrzewam winu MIUI, ale niezależnie czy korzystam za aplikacji Gmail czy wbudowanej poczty synchronizacja odbywa się zbyt rzadko. Próbowałem kombinować w ustawieniach, ale czasami mail nie synchronizuje się nawet przez kilka godzin.

Ogólnie telefon polecam ( ) Gdyby miał ktoś jakieś pytania to słucham ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wołam: @Nietopesz @dlugi8 @lukazh @weronikafcb
  • 18
- nie jest to wina telefonu, ale wszystkie aplikacje niestety instalują się w języku angielskim. O ile nie przeszkadza mi angielski w menu i ogólnie telefonie to akurat w aplikacjach trochę mnie to wkurza. Nie wiem jak przestawić Google Play na język polski bez zmiany języka całego telefonu...


@KapitanNieoczywisty: Root i aplikacja morelocate z GP, zmieniasz na PL i jest git. No ale niestety root (albo instalacja miuipolska lub romu multilang
@Nietopesz: czesc. moglbys cos wiecej powiedziec o redmi 3 w kontekscie lumii? jakie plusy i minusy? co jest pozytywna zmiana, a co negatywna? chodzi mi zarowno o urzadzenie jak i system. sam bede sie przesiadal z lumii, bo nie moge wytrzymac #!$%@? przegladarki, ktora sie wysypuje co chwile, braku aplikacji, ciaglym wznawianiu i praktycznie braku multitaskingu.
@r_dest: Wydaje mi się, że napisałeś do niewłaściwej osoby, więc zawołam @KapitanNieoczywisty, ale przy okazji też mogę się trochę wypowiedzieć, bo też rezygnuję z Lumii. :D To, co teraz dzieje się z WP to jest jedna wielka porażka, kupując ten telefon miałem nadzieję na rozwój tego systemu i jego wyjątkowo płynne działanie, ale jedyne co udało im się przejąć z androida to wysypujące się aplikacje. Ponad 2 lata z L720
@Nietopesz: a, tak. przepraszam, zle kliknalem, chodzilo mi o @KapitanNieoczywisty: . powiem ci, ze ja po drugiej lumii mam dosyc. ta legendarna stabilnosc i plynnosc wp 8/8.1 to jakis zart. zarowno ie jak i edge wysypuja sie w losowych momentach, brak aplikacji, jak sa to mega okrojone, ciagle wznawiania, a np korzystanie na lumii z messengera to #!$%@? jakies nieporozumienie. wolalbym juz telegrafy pisac na poczcie. troche uleglem propagandzie i
@r_dest: mogę co nieco powiedzieć o przesiadce, bo lubię zmieniać telefony (chociaż zawsze ten nowy ma być sprzętem na rok minimum ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i moim rezerwowym jest Lumia właśnie ;] (w sensie, gdy sprzedam coś i nie przyjdzie nowy, to Lumia). Dawniej miałem L620, teraz pożyczam L735 i powiem tak: czasy lagującego Androida trwają nadal (niestety, ale to prawda), aczkolwiek są wyjątki od tej
@joseArkadio: no ale jest tak, ze przegladasz wykop, nie robisz nic stresujacego dla telefonu i jeb, przegladarka sie wysypala? bo na lumiach mam tak notorycznie. nie wiem czy to jakis wyznacznik, ale mam od dluzszego czasu tablet lenovo na androidzie (4 rdzeniowy, 1.2GHz, Cortex-A7, 1 gb ram - nie wiem czy to dobra czy slaba specyfikacja nawet :P) i #!$%@? nie moge zlego slowa powiedziec. nie zamula, nie kraszuje, wszystko chodzi
@r_dest: Nie mam w sumie jakichś złych wrażeń z Lumii 730, ale rzeczywiście wrażenie większej płynności bierze się z ciągłego "wznawiania" i kropek ładowania. Gdy w androidzie się coś ładuje to często nie wyświetla się ekran ładowania przez co są wrażenia zwiech. Największym rozczarowaniem w WP dla mnie są animowane kafelki, które odświeżają się raz na ruski rok i mimo że wyglądają świetnie, to już w codziennym użytkowaniu tak świetnie nie
@r_dest: przyznam szczerze, że to wysypywanie Internetu jest bardzo irytujące (tak, też to mam). U mnie dla odmiany najbardziej lubi wywalać jak przeglądam onet przykładowo, a jak otworzę nową kartę to już 3/5 wywala. Tak, to jest gówno. Oświadczam, że na Androidzie tak nie ma - za to Miui ma swoje denerwujące bugi, przykładowo ostatni jaki mnie wkurza tak mocniej, powszechnie znany, to przy Messengerze - jak dostaniesz powiadomienie, że ktoś
@joseArkadio: mnie wlasnie ta przegladarka doprowadza do szalu. albo gdy wcisne wstecz to strona zalodowywuje sie od nowa co w przypadku przegladania stron gdzie tresc sie zmienia z czasem (np mirkoblog) jest mega irytujace. albo przegladam cos, wcisne wstecz i otwiera mi sie strona, na ktora wchodzilem pol godziny temu a nie ostatnia. brrr. jakims poweruserem nie jestem i na apki nie narzekalem jakis czas temu, ale jak nawet teraz nie