Wpis z mikrobloga

Szczęść Boże, mirki i mirabelki, bracia i siostry. Pomódlmy się za wszystkich członków naszej społeczności, którzy nie wyspowiadali się z któregokolwiek aktu masturbacji, ponieważ ciąży na nich grzech ciężki i w przypadku wezwania ich do Pana czeka ich piekło według wykładni kościoła katolickiego (świadectwo).

Wielu młodych ludzi jest nieświadomych tego, że z każdego aktu masturbacji musi się koniecznie wyspowiadać. Módlmy się za ludzi, którzy nie wstydzą się swojej seksualności a powinny. Módlmy się za tych, których ich własne ciało nie obrzydza kiedy powracają do dotykania siebie.

#mikromodlitwa #religia #katolicyzm
tgdnx - Szczęść Boże, mirki i mirabelki, bracia i siostry. Pomódlmy się za wszystkich...

źródło: comment_GqHdwRiA9pzv5rLpzJ0bsb0y21u1t5DB.jpg

Pobierz

Czy odmówisz modlitwy za masturbujących się?

  • Tak, odmówię 32.0% (164)
  • Nie, nie odmówię 68.0% (349)

Oddanych głosów: 513

  • 49
@tgdnx: kiepska zarzutka. Piekło czeka tego, kto chce do niego iść i nie chce pojednać się z Bogiem w chwili śmierci. Nie ma tak, że z automatu idzie się do piekła przez jeden grzech. Człowiek może np. nie rozumieć istoty tego grzechu. Tak jest np. z masturbacją, mało osób widzi jej negatywne skutki. Dalej idzie już trolling, bo masturbacja nie ma nic wspólnego ze wstydzeniem się seksualności. Ciało nie powinno nikogo
Moja intencja skierowana jest za osoby, które wiedzą czym jest masturbacja.

Człowiek może np. nie rozumieć istoty tego grzechu. Tak jest np. z masturbacją, mało osób widzi jej negatywne skutki.

@zarowka12: czyli jak nie rozumiem, że grzeszę masturbując się to wszystko jest w porządku, nie ma grzechu ciężkiego? Dotyczy to też innych grzechów ciężkich?
@bachuxd: gdzie ja napisałem, że jest błędna? Kim ja jestem, żeby wyznaczać zasady wiary?

Ludzie robią sobie dobrze na potęgę, ściągają na siebie grzech ciężki a kościół o tym za mało mówi. Chcę uchronić wierzących przed utratą życia wiecznego w tak głupi sposób.
@tgdnx: grzech jest z definicji świadomy i dobrowolny. Jeśli któryś z tych dwóch punktów nie jest spełniony, to nie ma grzechu albo jest on mały. Czy grzech jest ciężki to też zależy od okoliczności. I czy na pewno masturbacja jest z definicji grzechem ciężkim? Czy jest gdzieś opublikowany jakiś katalog grzechów i ich ciężkości? Grzech jest ciężki, gdy dotyczy sprawy poważnej, ale czy sprawa jest poważna, dotyczy okoliczności. Plus intencja człowieka.