Wpis z mikrobloga

Czy wie ktoś może jaki odsetek angielskich native-speakerów był wstanie zdać egzamin Cambrige Proficiency z wynikiem oznaczającym znajomość języka na poziomie C2? Szybkie googlanie nic nie dało, a chciałem poczytać na ten temat.

  • 6
  • Odpowiedz
@Matt23: Ostatnio o tym czytałem. Ktoś przeanalizował wymagania cambridge oraz jakieś badania na native speakerach i wyszło, że CPE byłoby w stanie zdać 10% native speakerów, a 1% native speakerów byłoby w stanie otrzymać ocenę A.
  • Odpowiedz
@physicist: Słyszałem, że coś około 40% wykształconych Anglików było wstanie zdać na poziomie C2. 40 a 10 procent to jednak spora różnica, więc jakby ktoś dysponował jakimś linkiem to byłbym wdzięczny.
  • Odpowiedz
@Matt23: Problem w tym, że native speakerzy generalnie nie podchodzą do CPE, CAE, FCE itp., bo są one organizowane specjalnie dla osób, dla których angielski jest językiem obcym. :/ Przejrzałam nawet właśnie jakąś pracę dyplomową na temat CAE i CPE, ale też nie ma tam żadnych konkretów na temat native speakerów. Z tego, co widzę, wszędzie pojawiają się głosy, że "nie każdy native by zdał CPE" albo nawet "większość native'ów by
  • Odpowiedz