Wpis z mikrobloga

@InnychNieBylo: To taka wariacja drugiego trybu warunkowego - "I wish..." wymaga czasu Past Simple tak, jak część tego trybu warunkowego z "if". "I hope..." z kolei wymaga czasu Present Simple tak, jak pierwszy tryb warunkowy. Zobacz np.:
I wish I had an angel. If I had an angel, I could sell him on e-bay.
I hope you get this job. If you get this job, I won't have to work anymore.
@uczalka: O ile nie będziesz rzucała takimi tekstami - uwaga cytuję "Przykłady z życia: próbuję coś komuś wytłumaczyć z angielskiego, używam pojęć typu dopełnienie bliższe, dopełnienie dalsze, przydawka, zdanie podrzędne złożone dopełnieniowe, mowa zależna, orzecznik itd. i patrzą na mnie oczy pełne zdziwienia i niezrozumienia Jak ktoś nie uważał na polskim i nie wie, co takie różne pojęcia znaczą, to wtedy nauka angielskiej gramatyki nie ma sensu, "

to może i
@Wiedmolol: XD Nie wiedziałam, że było aż tak wesoło. Nie no, staram się naprawdę tłumaczyć jak najprościej, słowo daję. Jakbym się za bardzo rozpędzała ze specjalistyczną terminologią, to mnie hamujcie. :)
@InnychNieBylo: () Nawet nie wiesz, jak mnie właśnie ucieszyłeś.
@Dutch: A niemiecki niby też znam. :P Ale nie na tyle, żeby uczyć innych... Nie używam na co dzień, więc nie czuję
język ojczysty jest dla nas mocno intuicyjny, nie potrzebujemy tej czystej teorii aby w nim mówić


@InnychNieBylo: A co do tego - angielskiego też nie powinno się uczyć teoretycznie, ale praktycznie. Najlepiej mi się uczy dorosłych, którzy chcą po prostu mówić i nie potrzebują zdawać żadnych egzaminów, bo możemy się wtedy nie skupiać tak bardzo na poprawności gramatycznej, tylko na efektywnej komunikacji. Smutna prawda jest taka, że to nasz system edukacji
@uczalka:

A niemiecki niby też znam. :P Ale nie na tyle, żeby uczyć innych... Nie używam na co dzień, więc nie czuję się na pewno ekspertem z niemieckiego.

No to na co czekasz? Do nauki!

Tylko chyżo, nie chcę się nauczyć szprechać na wykopowym uniwersytecie III wieku, tylko wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Raczej zostanę już przy angielskim.

Nie. Nie zgadzam się. Rób niemiecki ( ͡°
@Dutch: XD Ale kiedy ja nie lubię niemieckiego... To już prędzej chyba ten niderlandzki podszlifuję i zacznę uczyć. Albo Tok Pisin mogłabym się nauczyć, ale na Memrise są tylko dwa króciutkie kursy i już obydwa przeszłam. :/
@uczalka:
No nie, nie. Ciągle te usprawiedliwienia. Paluszek i główka to uczałkowa wymówka...
To nie Ty masz lubić niemiecki, tylko ja :))

Tok Pisin

I proszę, już się czegoś dzięki Tobie nauczyłem :) Mianowicie że istnieje coś takiego.