Wpis z mikrobloga

Hey Mirki.
Co myslicie o takiej opcji w grach mobilnych na #androdi i #ios, by wybierac jaki rodzaj reklamy sie wyswietli?
Reklama ekranowa raz na jakis czas, czy baner. User sam moze zmienic opcje w ustawieniach albo kupic pelna wersje, by nie miec reklam. Osobisice preferuje raz na jakis czas pelnoekranowa, ale chyba dobrze dac wybor graczowi.

Grafika ze screena nie jest ostateczna.
Jeszcze dodam zaleznie od tego, czy jest to wersja android/ios ikonke Play Store, czy Apple App Store, na ktora mozna klilnac by kupic pelna wersje.

Btw. update nowej wersji #notefighter z lepszym ficzerem do cwiczenia nut juz gotowy. :D Musze tylko potestowac troche i szczegoly dopracowac (z 2 dni pracy).

#mattzagranico #gamedev
Pobierz
źródło: comment_QJXJ5UXpUhWLfRySjKefcQ1MmNgjzU9m.jpg
  • 31
Grafika ze screena nie jest ostateczna.

Jeszcze dodam zaleznie od tego, czy jest to wersja android/ios ikonke Play Store, czy Apple App Store, na ktora mozna klilnac by kupic pelna wersje.


@Krzychu_: przeciez to napisalem ;-;
Bedzie tam ikonka i caly tekst bedzie mozna kliknac i przekieruje nas do stora.
@applicattura: sam android juz ponad 10k (na google play pokazuje jeszcze 5000-10000, ale powinno na dniach przeskoczyc), iOS jakies 1,5k. Ale dopiero szykuje solidna kampanie reklamowa po nowym updatacie ;) teraz apka bedzie znacznei bardziej przydatna dla uczniow, ktorzy chca cwiczyc nuty. Wiecej niebawem.

@pieczywowewiadrze: moze za jakis czas przy jakims kolejnym updatecie. Na razie nie chce mi sie babrac z implementowanie IAP w libgdx. Nie chodzi tyle o sama
@JavaDevMatt: Od kiedy w App Store można wrzucać wersje z reklamami i bez? Wydaje mi się, że Apple Ci to odrzuci i każe zrobić In-App Purchase (ale specjalistą nie jestem, nigdy nie robiłem aplikacji z reklamami).

Aha, wtedy miałbyś elegancko 3 opcje do wyboru przy czym trzecia wiązałaby się z uiszczeniem opłaty :-D.
@MP0WER: gucio prawda niestety. Chyba jedynie flappy birds udało sie bez marketingu. Wszystkie appki, które sie wybiły maja marketing i to potężny. Nie sposob przebić sie przez appki koncernów samemu startując bez reklam.
Od kiedy w App Store można wrzucać wersje z reklamami i bez? Wydaje mi się, że Apple Ci to odrzuci i każe zrobić In-App Purchase


@GwnBrz: i to wlasnie zmorka wypoku: rady ekspertow, ktorzy nie maja pojecia i podaja bledne informacje. :D Mam juz wersje darmowa i platna w apple store i smiga elegancko.

MP0WER


@MP0WER: nastepnym razem zbiore rade wypokowych ekspertow zanim cokolwiek zrobie ( ͡° ʖ̯
@JavaDevMatt: ostatnio bardzo fajne jest dawanie za reklamę jakiejś nagrody (Po obejrzeniu reklamy dodanie jakiejś waluty lub podwojenie wyniku(chociaż podwojenie wyniku podchodzi pod p2w)). Ale sam pomysł na pewno kiedyś zostanie użyty :)
@JavaDevMatt: Zapytałeś co myślimy o takiej opcji to Ci odpowiadam, że taka opcja jest #!$%@?, bo muszę dwa razy ściągać to samo, a może nie chcę, bo akurat jestem w autobusie i mam Internet Edge, a potem jeszcze muszę usunąć wersję lite.
A Ty musisz napisać migrację danych z jednej apki do drugiej, a jak najpierw usunę lite a potem zainstaluję premium to stracę dane, chyba, że są trzymane w keychainie