Wpis z mikrobloga

#motocykle #pomocywykopki #motoryzacja #zaco #kiciochpyta

tl;dr - jeśli nie chce Ci się tego czytać to nie potrzebuje Twojej pomocy :)

Mikroby na dwóch kółkach(troche tutaj osób jest) Od jakiegoś czasu szukam motocykla dla siebie, w sumie jako pierwszego,bo mało wcześniej jeździłem- Byłem dzisiaj oglądać dwa motocykle, najpierw był to Bandit z 2000 roku, nie powiem, wygląda jeszcze ładniej niż na zdjęciach - istne cudo - nie ma się do czego przyczepić - minimalne ryski na baku i zadupku, i mała wywrotka na silniku, widać jakąś historie.. Lusterka zmienione.. 3 lata u tego właściciela - mechanika - wiec raczej wymieniane co trzeba na czas - Przebieg 40tys - na liczniku tego nie widać bo coś się dzieje że nie widać połowy z każdej cyferki - niby tak co zimę ma, i to przechodzi (ile w tym prawdy?)

http://tablica.pl/oferta/suzuki-bandit-600-CID5-ID2IxRR.html#24554f5a70;r:;s:

I w sumie już byłem na niego nakręcony, i chciałem nim wracać :D Ale kumpel wylał na mnie kubeł wody i pojechaliśmy obejrzeć sv 650 z 2001 roku. Lekka wgniotła na baku,jakieś podświetlenia na niebiesko.. przebieg 19tys km, z czego w 2008 kiedy został sprowadzony miał 11tys (udokumentowane), właściciel starszy, syn prawie dorosły ;) Ale nie jeździł tym. Motorek fajny, chociaż powiem że pierwszy raz go odpalił przy nas! Wiec trochę kaszlał przez jakiś moment, zasmucił mnie fakt że strasznie się grzeje vka.. dosłownie jak z pieca.. ktoś miał do czynienia? Link do aukcji

http://tablica.pl/oferta/suzuki-sv-650-n-CID5-IDT9z3.html#a05dc11276;r:;s:

60/40 jestem za banditem,ale kumpel nakręca na sv, mniejszy sprzęt, mniejsze spalanie, ciągnie od dołu.. Ale od zawsze byłem za banditem,bo ciężko teraz o dobry egzemplarz a ten jest zadbany i śliczny.

@DeXteR25: ;>
  • 69
@GrabkaMan: No właśnie na żadnym nie jeździłem, tylko usiadłem :) I jakoś na sv tak fajniej sztywniej mi się siedziało,na bandzicie już taki zgarbiony, ale mam 185cm, nie wiem czy na sv nie za mały będzie.. ale podobno nie:< Piękny bandit, i wszystko się zgadzało... Do niczego bym się nie przyczepił.

@Scorpio412: 70kucy nie jest źle... a przy 120 już w naked wieje nieźle,wiec nie rwie aż tak.

@Enzo_Molinari:
Ja polecam Ci thundercata, a jeśli masz zamiłowani do nakedów to kawasaki z 750, jeśli masz zdrowo pod kopułą to oba nie będą dla Ciebie za mocne, troszkę nauki i będziesz dużej zadowolony z pierwszej maszyny. Do tego są to niezawodne sprzęty praktycznie.

Powiedz coś o sobie jaką jazdę preferujesz, gdzie będziesz użytkował, ile mierzysz i ważysz?

To coś jeszcze pomyślimy.
@Rubens: Ja polecam Ci thundercata, a jeśli masz zamiłowani do nakedów to kawasaki z 750, jeśli masz zdrowo pod kopułą to oba nie będą dla Ciebie za mocne, troszkę nauki i będziesz dużej zadowolony z pierwszej maszyny. Do tego są to niezawodne sprzęty praktycznie.

Powiedz coś o sobie jaką jazdę preferujesz, gdzie będziesz użytkował, ile mierzysz i ważysz?

To coś jeszcze pomyślimy.
@BadNews: 185cm , 85kg. Raczej w mieście, ale czasem jakaś trasa. Bez większego szarżowania,żyłowania, stawiania na koło..

Raczej mnie na nic innego nie namówisz, przejrzałem wiele motocykli, i tylko te dwa wchodzą w grę ;)
@Rubens: SV650 sobie odpuść, nie nauczysz się jeździć na motocyklu z silnikiem V, ma za duży moment obrotowy i będzie Ci przeszkadzał w zakrętach, taki silnik nie wybacza błędów. Weź bandita, z tej dwójki to dużo lepszy wybór, skoro jesteś wysoki to pewnie i masz trochę siły więc jego masa nie będzie Ci doskwierać.
@fenomenalnie_miotam: Thundercat to turystyk z lekką sportowa duszą, jego przełożenie mocy na masę, jest naprawdę nie wielkie. Owszem przy 9 tysiącach obrotów ciągnie jak diabli i od 7 tysięcy można go postawić na jedno koło. Jednak nawet nowicjusz nie rusza z 7 tysięcy. Maszyna też jest wygodna, ja jako swój pierwszy moto wybrałem właśnie t-cata. W siodle mogę siedzieć w pozycji wyprostowanej i spokojnie jechać w trasie 160 km/h nie czując
@Rubens: Nie chcę Cię namawiać na nic innego, tylko odpowiedzieć na Twoje pytanie, zrobisz jak uważasz.

Skoro sporadycznie w trasę, to zostań przy nakedzie, skoro chcesz Bandita, to muszisz szukać zadbanych, ona mają tendencje to małych usterek przy większym przebiegu - ale to tylko ze słyszenia wiem, sam nie miałem nigdy do czynienia z tym modelem. Prezentuje się ładnie i na pewno nie jest za mocna na pierwszy. Oczywiście to też
@BadNews: Dobrze, może i to nie jest sport ale jeśli chodzi o naukę jazdy to idealny też nie jest. Ciężko uczy się jeździć na motocyklu, którego moc trudno ogarnąć i o to mi głównie chodzi. Po za tym, każdy kiedyś leżał lub będzie leżał, na pierwsze moto moim zdaniem lepszy naked, bo nie ma owiewek do połamania. :)

@Rubens: Kolega kupił Hondę NTV650 bo myślał że ogarnie silnik V na